Dragović probio bedem Mladosti i prekinuo lučansku uspavanku

Mlađi zaljubljenici u domaći fudbal dobili su priliku da na primeru igrača Mladosti uvide šta zaista predstavljaju pojmovi sportskog duha i fer-pleja. Lučanci su ugostili Crvenu zvezdu u okviru četvrte runde plej-of etape nacionalnog prvenstva, a uoči susreta kreirali su špalir, te aplauzom i buketom cveća čestitali novom-starom šampionu na osvajanju 35. titule prvaka Srbije.

Poštovanje van terena je bilo na visokom nivou, ali respekt je na travnatoj podlozi nestao već posle prvog sudijskog zvižduka, što je publici omogućilo da uživa u daleko vatrenijoj borbi.

Celog plena se teškom mukom domogao gostujući sastav, koji je tek u završnoj fazi susreta uspeo da slomi otpor “žilavog” iskusnog rivala i slavi sa mininalnih 0:1.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Čovek odluke bio je vlasnik kapitenske trake, Aleksandar Dragović, kojem je “pošlo za nogom” da probije do tada nesavladivi bedem u vidu prekaljenog čuvara mreže – Saše Stamenkovića.

Nekadašnji reprezentativac Austrije se snašao prilikom “rikošeta” unutar kaznenog prostora u 68. minutu i spretnom, pravovremenom reakcijom loptu poslao iza leđa “prethodnika” sa trakom oko ruke u crveno-beloj opremi.

Jedinom pogotku na meču nije prethodilo mnogo “kvalitetne zabave”. Utakmica se “otvorila” tek nekoliko minuta ranije, a prvo poluvreme uskratilo je publiku ne samo za golove, već i interesantne prilike na obe strane terena.

Zvezda je kontrolisala loptu i diktirala tempo igre, ali nizajući “kratka dodavanja” crveno-beli nisu uspevali da zadaju konkretne muke domaćinu. Lučanci su se disciplinovano i organizovano branili, a to je postao jedan od glavnih okidača nervoze u redovima srpskog šampiona.

Uglavnom iz tranzicije tražio je domaćin svoju šansu, a najbliži golu u prvom poluvremenu bili su u 27. minutu, kada je Udovičić sačekao povratno dodavanje, a zatim snažno šutirao. Solidno, vredno pomena, ali pravo u ruke Omrija Glazera.

Najbolju priliku da savladaju Stamenkovića, pre vođstva, gosti nisu realizovali u 58. minutu meča. Srđan Mijailović je ponovo “obuo kopačke” Aleksandra Kataija i Mirka Ivanića, te lucidnim dodavanjem u prostor proigrao Žana-Filipa Krasoa. Centarfor, sa zavidnom tehnikom, pobegao je čuvarima i uputio šut, koji je Stamenkovića učinio nemoćnim, ali fortuna je pogledala Lučance – a stativa sprečila radovanje reprezentativca Obale Slonovače.

Nakon što je Dragović zaustavio uspavanku Zvezda je “prodisala” i krenula u totalnu ofanzivu. Ređale su se šanse Beograđana, a najbolje dve je propstio Šerif Endijae.

Milojević je od starta pružio šansu mladim snagama – Sremčeviću, Radojeviću, Šljiviću i Mimoviću, ali razlika je napravljena tek ulaskom iskusnije “garde”, kada je od navedene četvorke na terenu ostao samo talentovani desni bek (Ognjen Mimović).