ZVEZDA NASTAVLJA DA SIJA: Novi dresovi, stare navike - četa Dejana Stankovića slavila je u Lučanima! (VIDEO)

Crvena zvezda nastavila je sa pobedama, pa je i u meču trećeg kola Super lige Srbije stigla do trijumfa, ovog puta protiv Mladosti u Lučanima rezultatom 1:2.

Krenuo je Dejan Stanković sa proverenim snagama, a novajlije Aleksandar Pešić i Stefan Mitrović ostale su na klupi.

Milan Pavkov ozbiljno je shvatio konkurenciju koju je dobio u vidu Pešića, pa je u 14. minutu odlično reagovao i doveo Zvezdu u vođstvo.

Snašao se Pavkov u petercu Mladosti i iskoristio je kiks odbrane domaćih, te sproveo loptu u mrežu. Bio je ovo već četvrti gol gorostasnog napadača ove sezone.

Mladost je pretila iz kontra napada, ali je Zvezda kontrolisala igru, pa promene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.

Zanimljive su bile i dve sporne situacije, obe u kaznenom prostoru Zvezde, u prvom i 25. minutu, ali deluje da penala nije bilo ni u jednom pokušaju domaćih.

To je bilo sve što smo mogli da vidimo u prvom poluvremenu, a treba napomenuti da su tribine bile fenomenalno popunjene i da je atmosfera bila sjajna.

Delije Crvena zvezda
Navijači Zvezde napravili su odličnu atmosferu (FOTO: Starsport)

Već na startu drugog poluvremena Stefan Mitrović je dobio priliku da debituje u novom dresu, a u igru je ušao umesto Osmana Bukarija.

Početak drugog dela protekao je u izvođenju kornera, a onda za samo par minuta dva zicera za Zvezdu – prvi je propustio debitant Mitrović kom je pokušaj odbranio Ostojić, a drugi Katai, kada je Leković uklizavanjem sprečio čist pogodak!

Usledio je mirniji period igre, pa se u poslednjih 20 minuta ušlo bez promene rezultata.

Ipak, već u 71. minutu, maestralan potez Kataija i asistencija za Mitrovića koji pogađa za 2:0. Odmah posle tog gola Pešić je zamenio Pavkova, pa je i on dobio priliku da debituje.

Mladost se nije predavala, pa je u 78. minutu uspela da smanji prednost Zvezde na 1:2 preko Lekovića.

Bio je ovo prvi primljen pogodak čete Dejana Stankovića ove sezone.

Do kraja meča, promena nije bilo, i pored odličnih pokušaja Stankovića i Ivanića koje je zaustavio Ostojić, pa je Zvezda upisala i treću pobedu te zadržala stopostotan učinak i pobegla Partizanu na četiri boda prednosti već na startu sezone. Sa druge strane, Mladost ima tek jedan osvojen bod iz tri kola.

U narednoj rundi Zvezda igra protiv Radnika na Marakani, dok će Mladost gostovati Kolubari.

NA PRAVOM MESTU, U PRAVO VREME: Ovako je Milan Pavkov nastavio golgetersku seriju u Lučanima! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Albert Nađ: Koga interesuju Šaćiri i Džaka? Idemo da pobedimo – ne da se svetimo! | Sport Fokus