ZVEZDA BEZ POBEDE: Stanković zna šta je presudilo na Banjici

Crvena zvezda ipak nije pobedila Rad u utakmici 35. kola Super lige Srbije, iako je imala prednost od 2:0. Posle meča na Banjici, šef struke gostiju Dejan Stanković nije bio mnogo kritičan.

U 42. minutu je bilo 2:0 za goste iz Ljutice Bogdana, minut kasnije 2:1, a u 74. i 2:2.

-Dobro smo otvorili današnju utakmicu, odigrali korektno u prvom poluvremenu. Mogli smo dosta golova da postignemo, a kada to ne uradite dok imate šanse, onda možete da dođete u problem. Kontrolisali smo utakmicu, vodili smo 2:0, ali znate kako, dosta je danas na terenu uticao faktor motivacije.

Jednostavno, momci su dali sve od sebe, ali je možda rival više želeo ovaj rezultat od nas – rekao je Stanković i dodao da nema šta da zameri svojim izabranicima, ali i istakao da moraju da budu svesni koliku težinu nosi dres Crvene zvezde.

Nemam šta da zamerim momcima, odigrali smo nerešeno, idemo dalje. Igrači moraju da budu svesni činjenice čiji dres nose. Mogli smo da realizujemo svoje prilike, ali nismo uspeli u tome i na kraju je ostao nerešen rezultat – zaključio je Stanković čiji će tim u nedelju dočekati Zlatibor koji je već ispao iz elitnog takmičenja.

Mnogo više razloga za zadovoljstvo ima Stankovićev kolega, Milan Milanović.

Milan Milanović - Rad - Crvena zvezda
Fudbaleri Rada slave gol u duelu sa Crvenom zvezdom (FOTO: Pedja Milosavljevic/Starsport)

Do kraja sezone ostala su tri kola, a Rad je i dalje u zoni ispadanja.

-Bod neće značiti puno jer imamo još tri utakmice u kojima moramo da idemo na pobedu. I da smo izgubili isto bi bilo… Tučevic i Đorić nisu dugo igrali, ali junački su izdržali, mogu samo da čestitam igračima na odličnoj igri, disciplinovanoj i napadačkoj. Zvezda je bila bolja u prvom poluvremenu, ali imali smo i mi šanse – zaključio je strateg “Građevinara”.

Do kraja sezone u Super ligi ih očekuju dueli sa protiv Radničkog u gostima, Mačve kod kuće i Spartaka u Subotici.

MIRNI I TRAŽE IZBORE U FSS: Zvezda se oglasila posle Vučićeve objave “rata” fudbalskoj mafiji

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nevena Ignjatović: Super-G je oduvek bio moj cilj | MOJ UGAO