Predsednik fudbalskog saveza Crne Gore i legenda Crvene zvezde, Dejan Savićević je u intervjuu za Mondo između ostalog pričao o odnosu sa nekadašnjim selektorom Jugoslavije Ivicom Osimom.
Osim je 1990. na Mundijalu dao šansu 11 godina starijem Safetu Sušiću, zbog toga su se posvađali on i Savićević.
“Osimu sam oprostio i pokajao se zbog toga. Bato Bulatović me je nagovorio da odemo zajedno na večeru nakon finala Kupa šampiona u Atini 1994. Osim je tada vodio Panatinaikos, poklonio sam i dres njegovom sinu i uspostavili smo korektan odnos. Ali, onda mi se smučio kada je izjavio da ga je Željko Ražnatović Arkan pritiskao da me forsira u reprezentaciji Jugoslavije. To je najveća glupost koju sam čuo u životu i ne mogu sebi da oprostim što sam poslušao Batinu molbu”, rekao je Savićević.
Najbolje kvote za sve sportove samo na Meridianbet.rs
“Safeta Sušića sam stavio u idealnu ekipu igrača s kojima sam igrao. To je najbolji odgovor svima koji misle da je moj sukob s Osimom i želja da igram bila izraz nepoštovanja prema Papetu Sušiću. Ako ga stavljam u svojih Top 11, znači da ga jako cenim i smatram jednim od najboljih igrača s ovih prostora. Ali, 1990. sam bio bolji od njega. Na Svetskom prvenstvu u Italiji on je imao 35 godina, a ja 24”, prisetio se Savićević.
BONUS VIDEO:



Tole
Može Dejo sad da laprdari šta hoće kad “mrtva usta ne govore” pritom ne verujem da će se Safet Sušić oglašavati u vezi ovoga
Somi
Sta se sve radilo po zemlji sunce ti…
Zofa
Savicevic je legenda Jugoslovenskog fudbala,cak je i Arkan to prepoznao haha
Dambo
Ko bre da gura jednig Genija,to su izmisljotine
Paki
Arkan je svuda umesao prste u to vreme
Zmaj
Sa istorijske tacke gledista mnoge situacije izgledaju danas drugacije nego u tim teskim vremenima!!!!