Dinamo apsolutni vladar Hrvatske: Modri na Kantridi osvojili i Kup

Zagrebački Dinamo je posle trofeja u Superkupu i prvenstvu došao do pehara u Kupu Hrvatske. U revanš meču najmasovnijeg takmičenja Dinamo je kao gost savladao Rijeku sa 3:1 i uz nerešen rezultat iz prve utakmice (0:0) osvojio je tripletu.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Zagrepčani su već tokom prvog poluvremena preuzeli stvar u svoje ruke i u 28. minutu došli do vođstva preko Petra Sučića.

Tri minuta pred odlazak na pauzu talentovani Martin Baturina je duplirao prednost Dinama na Kantridi.

Pokušao je trener Rijeke izmenama u nastavku da prodrma svoju ekipu, ali nije bilo previše efekta pošto su puleni Sergeja Jakirovića znalački čuvali rezultat.

Novi pogodak na meču postigli su gosti u 82. minutu kada je Marko Bulat praktično rešio pitanje pobednika u finalu i osvajača Kupa Hrvatske.

Domaći su u drugom minutu sudijske nadoknade došli do utešnog pogotka preko Tonija Fruka.

Zvanično: Điga na Marakani do 2028!