Don Ranijeri je opet uspeo - Kaljari opstao!

Fudbaleri Kaljarija predvođeni Klaudijom Ranijerijem pobedili su danas na gostujućem terenu Sasuolo 2:0, u utakmici pretposlednjeg 37. kola Serije A i obezbedili opstanak u ligi.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Kaljari je poveo u 71. minutu golom Matea Pratija, a pobedu je obezbedio Đanluka Lapadula golom iz jedanaesterca u prvom minutu nadoknade vremena.

Sausolo je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je u trećem minutu nadoknade Mateus Enrike dobio dva žuta kartona.

Posle osme pobede Kaljari je obezbedio opstanak u ligi i ima 36 bodova na 14. mestu na tabeli.

Sasuolo je na korak od ispadanja, pretposlednji je sa 29 bodova i ukoliko Frozinone osvoji bod u preostale dve utakmice sa Moncom ili Udinezeom, ispašće u Seriju B.