Srpski biznismen “odrešio kesu”. Dragan Šolak bi mogao da postane vlasnik još jednog kluba.
Posle Sautemptona iz Premijer lige, Šolak bi mogao da postane i vlasnik Istre, javljajaju Sportske novosti Hrvatske.
Vlasnik Junajted grupe, već poseduje nkoliko kompanija u Puli, a sada bi mogao da dobije i fudbalski klub. On je u hrvatskoj več vlasnik šopning centra u tom gradu, a takođe planira izgradnju Filmskog studija, hotela i stambeno-poslovnog prostora.
Na mestu gde je zapušteni sportski centar “Valkane, Šolak hoće da izgradi luksuzni hotel. To se sve nalazi u zoni u kojoj je FK Istra pre 25 godina igrala prvu ligu Hrvatske.
Tu se nalazi još dva fudbalska terena i desetinu teniskih. Sve je to u lošem stanju i čeka novog investitora kako bi “oživeo” to mesto.
Izvor iz Hrvatske tvrdi da s obzirom na prisustvo velikog broja kompanija srpskog biznismena u tom delu, logično je da se zanima da preuzme i FK Istru, jer bi tako “kupio kartu” za ulaz u gradska dešavanja.
PORUKA OSTALIMA JE JASNA: Kako je Vlahović promenio filozofiju Juventusa
OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Srđa Knežević – Pomirio sam se sa Lekićem, na kraju smo se i smejali! EP13



nikolaj
Sve to „gradjani Srbije“ kupuju preko Solaka u Hrvatskoj….
Lav
Sve to “gradjani Srbije” kupuju preko Solaka u Hrvatskoj….
viktor
Odakle tolika pare sve više klubova se kupuje … kakvi su to lopovi
marija
Što ne kupi neki klub iz Srbije? Nešto mi baš smrde ti “biznismeni” koji su “pošteno” zaradili svoje bogatstvo a onda ga najmanje investiraju u svojoj državi.