Dupla nula u Surdulici: Prvi bod za Nišlije na gostujućem terenu

Raspored elitnog ranga srpskog fudbala spojio je u osmoj rundi ekipe Radnika i niškog Radničkog. Derbi južne Srbije odigran pred polupraznim tribinama u Surdulici, protekao je bez većih uzbuđenja.

Malobrojna publika na stadionu nije imala priliku da uživa u lepoti igre. Sve se svelo na po nekoliko atraktivnih poteza individualaca na obe strane terena, pa su akteri morali da se zadovolje podelom plena. Susret je završen najmanje popularnim rezultatom 0:0.

Prilično izjednačen odnos snaga na terenu u prvom poluvremenu učinio je meč manje interesantnim. Osim velike borbe koja se vodila na sredini terena, te lako uočljivog požrtvovanja, sve ostalo bilo je ispod superligaškog nivoa.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

U nastavku je za nijansu pojačan intezitet igre. Bliži pobedi bio je gostujući sastav, koji je najopasnije zapretio na nešto manje od 25 minuta do kraja meča. Rezervni napadač, Pavlje Ivelja, koji je nešto ranije zamenio Miljana Škrbića, nanizao je odlične poteze i na sjajan način ubacio loptu u prostor iza leđa štopera Radnika. Prvi je do iste stigao Aleksandar Mesarović. Vezista je uspeo da prevari Ranđelovića, ali iz prilično jednostavno situacije pogodio je stativu.

Radnik je propustio solidnu priliku u finišu regularnog dela utakmice, kada je snažno, ali neprecizno, sa ivice kaznenog prostora šutirao Vukašin Bogdanović.

Umalo je Ivelja priredio hladan tuš rivalu. Napadač je ispratio centaršut sa desnog boka, namestio se i udario loptu glavom, ali ona je završila pravo u rukama Stefana Ranđelovića.

Stiče se utisak da je remi najpravedniji ishod utakmice, a izabranici trenera Trajkovića danas su došli do prvog boda na gostujućem terenu u aktuelnoj sezoni.