Rešio je iskusni engleski golman Džo Hart da na kraju tekuće sezone okači rukavice o klin i bolji kraj 21-godišnje karijere gotovo da nije mogao da bira.
Old Firm, finale Kupa Škotske – i pobeda.
Seltik je savladao ljutog rivala Rendžers pred preko 50.000 ljudi na Hempden parku i potvrdio dominaciju u Škotskoj, pošto je posle titule uzeo i Kup – 1:0.
Nije četa Brendana Rodžersa preterano briljirala. Štaviše, odigrala jedan od slabijih derbija sa gradskim rivalom u poslednje vreme. Ipak, bila je dovoljno čvrsta da sačuva mrežu, a za to zasluge idu i na račun 37-godišnjeg Harta.
Ubeležio je tri odbrane i sprečio Rendžers da načne Kelte, a onda je Adam Ajda presudio ekipi sa Ajbroksa. Pokupio je irski napadač odbitak u kaznenom prostoru rivala, izbegao ofsajd zamku i preciznim udarcem u 90. minutu rešio 441. Old Firm.
Pogodak pogledajte OVDE.
Večno će mu Hart biti zahvalan, ali i navijači Seltika. Jer njegov pogodak je doneo 169. pobedu Keltima u velikom derbiju, te su se izjednačili sa Rendžersom (103 remija).
Rodžersova ekipa je tako kompletirala duplu krunu, a sastavu Filipa Klemona je kao uteha ostao Liga kup koji su osvojili još u decembru.
Hart je tako stavio tačku osvajanjem 12. trofeja u karijeri. Branio je za Sruzberi, Mančester Siti, Tranmir, Blekpul, Birmingem, Torino, Vest Hem, Barnli, Totenhem i Seltik na preko 700 utakmica, bio dva puta šampion Engleske, tri puta pokorio Škotsku. Za reprezentaciju Engleske je upisao 75 nastupa.
Bonus video:



Boza Stefanovic
Savršen završetak sezone, odvajanje trofeja i završetak karijere, za njim je lepa karijera i ovaj trijumf je došao kao kruna na sve to.