Fudbaler Atletiko Madrida Stefan Savić rekao je da bi voleo da može da se vrati u doba Sparte s obzirom na to da mu prija njihov ratnički temperament.
Crnogorski fudbaler se u intervjuu za španske medije dotakao mnogih tema, a imao je zanimljivu opservaciju na nekadašnju državu.
– Voleo bih da bar jednu godinu živim u tom vremenu. Spartanci su bili ratnici, borci, nikada nisu odustajali. Takav sam i ja na terenu, nikad se ne predajem – počeo je razgovor bivši fudbaler Partizana.

Savićev Atletiko igra u utorak protiv Liverpula, a Crnogorac je imao samo reči hvale za aktuelnog evropskog šampiona.
– Ako mogu da biram, ne bih voleo nijednog od njih trojice da vidim na terenu. Liverpul ima ubitačnu navalu, ali ne samo napad, već i oni koji su u srednjem redu, stalno nadiru – rekao je Savić.
„DUŠAN TADIĆ JE UVREDIO HETAFE!“ Šta su to Španci zamerili Srbinu?
Fudbaler koji se veoma mlad otisnuo u inostranstvo dotakao se i teme ratova na prostoru bivše Jugoslavije.
– Svi mi zajedno moramo da imamo dobre odnose, veze, jer smo komšije i ne smemo da gledamo ko odakle dolazi. U životu su najvažniji ljudi, ne zastave – rekao je defanzivac i dodao:
– Srbija je zemlja iz koje sam otišao u svet, iz Partizana sam se vinuo u elitu, moja majka je iz Srbije, imam rodbinu u Srbiji. Drago mi je što je taj proces prošao mirno. – rekao je on.
Atletiko ovog utorka počinje nokaut fazu Lige šampiona utakmicom protiv Liverpula u Madridu.


