HET TRIK VLAHOVIĆA: Srbin bolji od Batistute i Tonija!

Fudbaleri Fiorentine su u Firenci savladali Speciju sa 3:0, u okviru 11. kola Serije A. Čovek odluke bio je reprezentativac Srbije Dušan Vlahović koji je postigao het-trik.

Vlahović je u ovoj kalendarskoj godini postigao 25 ligaških golova, jedan više od Luke Tonija i dva od Gabrijela Batistute.

Naterao je reprezentativac Srbije sve navijače na stadionu, iako ga u poslednje vreme ne obožavaju jer na leto želi da ide iz Firence. Danas su nekoliko puta morali da ustaju i da mu aplaudiraju.

Nisu imali šta da traže gosti u ovom duelu, tokom čitave utakmice ni jednom nisu šutirali na gol čuvara mreže Fiorentine. Sa druge strane domaća ekipa je konstantno napadala poslednju liniju izabranika Tijaga Mote i čekao se samo momenat kada će preći u vođstvo.

Igrao se 43. minut kada je igrač Specije igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Glavni arbitar meča je uz pomoć VAR tehnologije, doneo odluku i pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo srpski napadač Dušan Vlahović i snažnim udarcem savladao Ivana Provedela za vođstvo od 1:0.

Posle petnaesto minutne pauze, Fiorentina je nastavila u svom ritmu, dok se Specija branila. Ekipa iz Firence uspela je da udvostruči prednost u 62. minutu, kada je Advaro Odriozola odlično centrirao u kazneni prostor, a naš reprezentativac sjajno to ispratio i pogodio za 2:0.

Tačku na meč stavio je Vlahović u 74. minutu, kada je Hose Kaljehon, proigrao srpskog napadača u šesnaestercu, koji je odlično gađao po sredini gola za het-trik na meču i tri gola prednosti.

Sve je bilo jasno, jer Specija nije imala upućen šutu u drugom poluvremenu.

Fiorentina je pobedom došla na sedmu poziciju Serije A sa 18 poena, dok su gosti u crvenoj zoni na 18. mestu na tabeli.

Ekipu iz Firence u sledećem duelu očekuje težak posao pošto gostuju Juventusu. Sa druge strane Specija dočekuje Torino.