PEHAR IDE U FRANKFURT: Hobotnica Trap i magični Kostić doneli Ajntrahtu titulu! (VIDEO)

Finalni meč Lige Evrope koji su odigrali Ajntraht iz Frankfurta i Glazgov Rendžers doneo nam je pravi spektakl, a do titule su stigli Filip Kostić i njegovi saigrači posle boljeg izvođenja jedanaesteraca 1:1 (5:4).

Bio je bolji Ajntraht u prvom poluvremenu, ali Kostić i ekipa nisu mogli da nađu ključ za mrežu Rendžersa. Mekgregor se istakao sa par odličnih intervencija, ali ni koncentracija u završnici nije bila na nivou.

Probudili su se Škoti u drugom poluvremenu, a to im je donelo rezultat u 57. minutu. Katastrofalnu grešku odbrane Ajntrahta koristi Aribo i pogađa za 1:0!

Ipak, Filip Kostić pali u brzinu iznad, maestralno pronalazi Borea u 69. minutu, a ovaj pogađa za 1:1!

Pre gola, neverovatnu šansu propustio je Kamada.

Do kraja regularnog toka meča nije bilo golova, te se ušlo u produžetke.

Igrali su rezervisano i jedni i drugi, Ajntraht je bio bolji u prvom, a Rendžers u drugom produžetku. Par pokušaja, od kojih je najbolji došao u samom finišu kada je Trap izvukao Ajntraht maestralnom odbranom, ipak, bez golova i bilo je jasno – idemo u penal seriju!

Na kreču su spretniji i srećniji bili igrači Ajntrahta, Trap je odbranio penal Remziju, te su fudbaleri tima iz Frankfurta podigli trofej namenjen šampionu Lige Evrope i obezbedili plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Za igrača utakmice proglašen je fenomenalni golman Ajntrahta – Kevin Trap!

Ceo tok meča mogli ste da pratite putem našeg lajv-bloga.

Ajntraht Frankfurt – Glazgov Rendžers 1:1 (5:4)

Strelci: Bore u 69.minutu – Aribo u 57. minutu

PENAL SERIJA

5:4 – Bore, Ajntraht je osvojio Ligu Evrope!

0:1 – Tavernije

KRAJ DRUGOG PRODUŽETKA – ŠAMPION SE REŠAVA “SA KREČA”

119. minut – KAKVA ŠANSA ZA RENDŽERS I KAKVA ODBRANA TRAPA! Ajntraht se izvukao!

114. minut – Pokušaj Kenta, brani Trap.

107. minut – Udarac Ajdina Hrustića odlazi pored gola.

106. minut – Dobar pokušaj Barišića, ali Trap brani.

ZAVRŠEN JE PRVI PRODUŽETAK! Promene rezultata nema!

95. minut – Odlična šansa za Borea, ali nije imao snage fudbaler Ajntrahta da realizuje ukazanu priliku.

91. minut – Počeo je prvi produžetak.

Fenomenalnu asistenciju Kostića za gol Borea možete pogledati OVDE.

KRAJ REGULARNIH 90 MINUTA – IDEMO U PRODUŽETKE! Odličnu utakmicu gledamo na Ramon Sančez Pishuanu, a sada nas čeka dodatnih 30 minuta.

69. minut – GOOOOOOL! Maestralna asistencija Kostića za gol Borea! Vraća se Ajntraht!

67. minut – Kamada ima ogromnu šansu, ali ostaje 0:1!

57. minut – GOOOOL! Džo Aribo postiže svoj prvi pogodak ove sezone u Ligi Evrope. Bez puno šansi Škoti koriste katastrofalnu grešku u odbrani Ajntrahta i dolaze u vođstvo!

48. minut – Novi pokušaj Ajntrahta, ali Lindstrem je izblokiran.

– Nestvarnu podršku ima Ajntraht, ne samo u Sevilji, već i Frankfurtu! O čemu se radi, pogledajte OVDE.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Golova nema, Ajntraht je bolji, Filip Kostić jedan je od najzapaženijih fudbalera na terenu. Čeka nas velika borba u drugom delu igre!

45+1. – Rendžers preti, ali bezuspešno.

41. minut – Ajntraht je daleko bolji rival, Filip Kostić trenutno igra fenomenalno i muči svoje čuvare. Imao je Kostić i jedan odličan pokušaj koji je završio pored gola. U udarcima ka golu trenutno je 11:2 za nemački tim!!! Ipak, u okvir gola su fudbaleri Ajntrahta uputili samo tri šuta, dok je njihov čuvar mreže morao da reaguje jednom.

25. minut – Prvi šut Rendžersa ka golu Trapa, ali bezuspešno. Sudija Vinčić poslao je igrače na minut odmora.

21. minut – Dve fenomenalne šanse za Ajntraht, ali Mekgregor čuva Škote!

12. minut – Prvi udarac u okvir gola Rendžersa, ali pokušaj Soua brani Mekgregor.

7. minut – Sebastijan Rode ostao je na zemlji krvave glave posle nespretnog starta Landstroma. Ipak, posle ukazane pomoći Rode je nastavio meč.

– UTAKMICA JE POČELA

– Poslednje pripreme pred finalni okršaj!

– Ko će osvojiti ovaj predivan trofej?

– Pogled u svlačionicu jednog i drugog tima:

– Haos na ulicama Sevilje pred početak utakmice. Navijači dva tima imali su krvav sukob, a šta se sve dešavalo pogledajte OVDE.

– Poznati su i sastavi oba tima

Ajntraht: Trap – Tuta, Ture, Endika – Knauf, Sou, Rode, Kostić – Lindstrem, Kamada – Bore.

Rendžers: Mekgregor – Tavernijer, Goldson, Basi, Barišić – Džek, Lundstram, Kamara – Rajt, Aribo, Kent.

– Navijači oba kluba već su okupirali stadion Ramon Sančez Pishuan!

Haos na ulicama Sevilje u noći pre finalnog okršaja. Sukobili su se navijači Ajtrahta i Glazgov Rendžersa, a nekoliko Nemaca lišeno je slobode.

PIKSI ZAGONETAN PO PITANJU BUDUĆNOSTI: Ne mogu sam sebi da nudim odgovor, to zavisi od drugih!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Barbi Afrika – Realno, pobednik Evrovizije mora biti, biti, biti… EP26