Bilefeld priredio iznenađenje u Leverkuzenu

Fudbaleri Bilefelda iznenadili su Bajer u Leverkuzenu i uzeli sva tri boda u duelu 25. kola Bundeslige. Gosti su trijumfovali sa 2:1 (1:0), Leverkuzen je nadigran. Bilefeldu je ovaj trijumf od velikog značaja u borbi za opstanak.

Sa ulogom favorita, Farmaceuti su otvorili i ovaj susret. Ubrzo su i na terenu pokazali koliko su opasan rival, ali Amiri nije bio dovoljno precizan. Desetak minuta kasnije, stigao je odgovor Bilefelda.

Žaber je sjajnom asistencijom uposlio Doana, koji iz blizine nije imao velikih problema da gostujućoj ekipi donese prednost, 0:1.

Nekoliko minuta aksnije, gosti su imali indirektan udarac unutar šesnaesterca, ali od pokušaja Doana, na kraju samo korner.

Uspeo je Leverkuzen da uspostavi terensku inicijativu, te su u finišu prvog dela imali i više loptu u svojim nogama, ali pokušaji Diabija i Greja ostali su bez uspešne realizacije.

Ponovo je Leverkuzen dobro otvorio susret. Do prve opasne prilike stigli su već u 46. minutu, ali je šut Šika izblokiran.

Potom, kao i u prvom delu, Bilefeld kreće u ofanzivu. Ako su se domaćini sačuvali nakon pokušaja Doana, Okugava je bio uspešniji. Pogodak iz kontre doneo je gostima velikih 0:2.

Nije tu bio kraj za obe ekipe. Opasne prilike ređale su se na obe strane, a Leverkuzen je do pogotka stigao u finišu. Najpre je Šik propustio još jednu odličnu prilliku, da bi tri minuta kasnije na asistenciju Alaria, poslao loptu u mrežu, 1:2.

Nakon provere, sudija je ipak prihvatio pogodak domaćina, koji je pokušavao da izbegne poraz. Ipak, u završnici, opasniji su bili gosti, ali se rezultat nije promenio, 2:1, bodovi odlaze u Bilefeld. Čak sedam minuta nadoknade nisu doprinela nerešenom ishodu.