Fluminense je apsolutni vladar Južne Amerike (VIDEO)

Rio de Ženeiro ponovo slavi! Fluminense je protekle noći došao do još jednog kontinentalnog trofeja. U revanš meču finala Rekopa Sudamerikana (Superkup Južne Amerike) sa 2:0 je na svom terenu savladao LDU iz Kita i posle nešto ranijeg osvajanja Kopa Libertadores potvrdio dominaciju na tlu Južne Amerike.

Prvi meč finala u Ekvadoru završen je pobedom domaćeg tima (1:0) koji je na Marakanu stigao sa željom da odbrani stečenu prednost. Dobro im je išlo sve do 76. minuta kada je Džon Arijas postigao vodeći gol za brazilski tim i erupciju oduševljenja navijača Fluminensea.

Tri minuta nakon slavlja Džon Kenedi je šokirao domaću publiku nesmotrenim faulom kojim je zaradio crveni karton i svoju ekipu ostavio sa igračem manje.

Ni brojčana prednost nije bila dovoljna gostima da dođu pogotka, za razliku od izabranika Fernanda Diniza.

Desetkovani Brazilci su nošeni publikom nastavili da napadaju i to im se isplatilo u 90. minutu kada je Arijas sigurno realizovao jedanaesterac i postavio konačan rezultat.

Fluminese je tako došao do prvog trofeja u ovoj godini, ali je nastavio da suvereno vlada na svom kontinentu.