Legendarni Dijego Armando Maradona vratio se u domovinu. Postao je trener argentinskog prvoligaša, ekipe Himnazija La Plata.
Himnazija se trenutno nalazi na poslednjem mestu u fudbalskom prvenstvu, sa samo jednim osvojenim bodom posle pet odigranih kola.
– Konačno je zvanično. Veoma sam srećan što ću preuzeti “vukove”. Hteo bih da se zahvalim predsedniku Gabijelu Pelegrinu što mi je ukazao poverenje, i da poručim navijačima da ćemo dati sve što imamo da ostavimo klub u društvu najboljih – napisao je Maradona na instagramu.
https://www.instagram.com/p/B2CzrzLFOLa/?utm_source=ig_embed
Podsetimo, osvajač “zlatne boginje” iz 1986. godine je poslednji posao imao u Meksiku, gde je vodio ekipu Doradosa.
Nije uspeo da uvede klub u prvu ligu, a klupu je morao da napusti zbog operacija kolena i ramena.
Ovo je prvi put od 2010. da će raditi u domovini. Tada je bio selektor reprezentacije.
Podsetimo, pod njegovim vođstvom “gaučosi” su doživeli katastrofu na Mundijalu. Argentinci su poraženi 4:0 od Nemačke u četvrtfinalu.
Pre toga, vodio je Rasing 1995, pa “gaučose” od 2008. do 2010. Nakon pozicije selektora otišao je u Ujedinjene Arapske Emirate, gde je godinu dana vodio Al Vasl i Al Fudžairu, da bi poslednji mandat imao u pomenutom Doradosu.
Maradona je čak imao epizodu u Belorusiji, gde je kratko vreme bio počasni predsednik Bresta.
Videćemo da li će se u Himnaziji zadržati malo duže, kao i da li će uspeti da ostavi klub u najjačem klupskom takmičenju u Argentini. Jedno je sigurno, navijačima neće biti dosadno sa legendarnim “El Pibeom”.


