Najbolji fudbaler Argentine Lionel Mesi neće moći da igra za reprezentaciju u naredna tri meseca, saopštio je KONMEBOL.
Kapiten “gaučosa” suspendovan je od strane Južnoameričke fudbalske federacije zbog komentara na Kopa Americi.
– Ne moramo da budemo deo ove korupcije. Pokazali su manjak poštovanja prema nama tokom čitavog turnira.
Nažalost, korupcija i sudije nam ne dozvoljavaju da uživamo u fudbalu, uništili su sve – rekao je tada Mesi.
MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade
Argentina je učešće na Kopa Amerika završila kao treća, a u polufinalu je poražena od domaćina Brazila sa 2:0. Zvezda Barselone je u meču za treće mesto protvi Čilea u 37. minutu dobio crveni karton.
Tu se nije zaustavio Mesi, već je nastavio sa žučnim protestima na račun KONMEBOLA, i to nije prošlo nekažnjeno, bez obzira na to što je u pitanju jedan od najboljih fudbalera svih vremena.
On ima sedam dana da uloži žalbu, a po ovoj odluci Mesi će propustiti mečeve protiv Čilea, Meksika i Nemačke u septembru i oktobru.
OBAVEZNO POGLEDAJTE Kako se košarkaši Srbije spremaju za Svetsko prvenstvo – Teodosić, Bjelica, Simonović, Lučić i Milutinov


