Fudbalsku reprezentaciju Srbije večeras očekuje jedan od dva ključna meča u baražu za plasman na Evropsko prvenstvo. Nakon nešto biše od šest meseci, kada je utakmica sa Norveškom trebala da bude odigrana, Orlovi izlaze na teren u Oslu, a analize i spekulacije se ređaju.
Trijumf Srbije znači samo utakmica do Evropskog prvenstva, a nekadašnji fudbaler Partizana, sada pomoćni trener u norveškom Sandnesu, Bojan Zajić, za Večernje novosti je analizirao reprezentaciju Norveške.
-Oni sve karte bacaju na Halanda i Sorlota, i ubeđen sam da će Lagerbek sa njima dvojicom u postavi izaći na teren protiv “orlova”. Teško da će odstupiti od formacije 4-4-2, koja mu je donela uspeh protiv Severne Irske, bez obzira na to što oni po kvalitetu nisu slični Srbiji ili Austriji-, kazao je Zajić za “Novosti”.
Zajić smatra da Norvežani imaju nešto slabiju odbranu.
-Deluje mi da kao i mi, imaju nešto “tanju” zadnju liniju. Štoperi Reginilsen i Ajer su spori igrači, a nemaju preteranog kvaliteta ni na levom boku. Jedino je desni bek Elabdelui opasan iz te četvorke, poznat je po ubacivanjima u napad, i njega bi trebalo da zatvorimo. Ali, definitivno vidim šansu Srbije u nešto tromijoj odbrani Norveške, kao i o činjenici da njihovi mladi igrači nemaju toliko iskustva u ovakvim utakmicama-
Ipak, prednost nije dao nijednoj selekciji.
-Očekujem tvrdu i tešku utakmicu, šanse su 50:50. Nije isključeno da jedna greška odluči pobednika. Norvežani ulaze jako oprezno u susret, poštuju nas, i uzdaju se u mladalačku energiju njihovih zvezda. Austrija je u prošlom ciklusu pokazala kako sa njima treba da se igra-, istakao je na kraju Bojan Zajić.
TUMBAKOVIĆ: Bog će nam pomoći da zaustavimo Halanda
OBAVEZNO POGLEDAJTE: FK NOVI SAD | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #22



Mare77
Verujem u nasu pobedu veceras, samo da ne zaseru nesto po obicaju
Goran 22
Samo da Tumbakovic ne zasere nesto sa taktikom, inace imamo kvalitet da dobijemo vecerasnjeg protivnika
Rade Vulic
Teska utakmica nam predstoji, mislim da mozemo da iznenadimo i dobijemo
Jack Sparrow
Mogu samo da kažem,momci srećno
Zorica
Bilo bi vreme da se potrude i pokažu dobru igru
Biska
Slazem se kad ce ako nece sad da se pokazu
Srki
Nadam se da je Tumbaković pročitao izjavu Zajića
Sasa 22
Nesto ne verujem mnogo u njegovu strucnost, vise verujem u zelju igraca
Nemanja9
Nadam se da će sada pokazati kako se igra fudbal i da dobro pokažu šta umeju
Đole
Mogli bismo danas konačno da pokažemo kako se igra fudbal
Toza
Pa i jeste tako, mislim da će i jedni i drugi igrati dosta dosta oprezno
sasa55
To si upravu nece se ni jedna ekipa mnogo otvarati da ne bi primila neki gol iz kontre
Mara457
koliko god zvucalo ludo ja verujem u pobedu nasih i cuda
Maras!!
trebao sam gledati ovu utakmicu uzivo,ali zbog korone nazalost ne mogu ici i biti uz nase.Zato veceras moramo da posaljemo nasu pozitivnu energiju Srbiji
pirlo99
Pomocni trener koji ih je ocrnio do kosti :”D
Krcko
Posle onakve opaske,red je da ih pokorimo do kraja!
Djole
Samo da se ta greška ne desi nama
El Matador
plasim se upravo toga,ali ajde svim srcem uz nasee