NORVEŠKA-SRBIJA: „Jedna greška može da odluči pobednika“

Fudbalsku reprezentaciju Srbije večeras očekuje jedan od dva ključna meča u baražu za plasman na Evropsko prvenstvo. Nakon nešto biše od šest meseci, kada je utakmica sa Norveškom trebala da bude odigrana, Orlovi izlaze na teren u Oslu, a analize i spekulacije se ređaju.

Trijumf Srbije znači samo utakmica do Evropskog prvenstva, a nekadašnji fudbaler Partizana, sada pomoćni trener u norveškom Sandnesu, Bojan Zajić, za Večernje novosti je analizirao reprezentaciju Norveške.

 -Oni sve karte bacaju na Halanda i Sorlota, i ubeđen sam da će Lagerbek sa njima dvojicom u postavi izaći na teren protiv “orlova”. Teško da će odstupiti od formacije 4-4-2, koja mu je donela uspeh protiv Severne Irske, bez obzira na to što oni po kvalitetu nisu slični Srbiji ili Austriji-, kazao je  Zajić za “Novosti”.

Zajić smatra da Norvežani imaju nešto slabiju odbranu.

-Deluje mi da kao i mi, imaju nešto “tanju” zadnju liniju. Štoperi Reginilsen i Ajer su spori igrači, a nemaju preteranog kvaliteta ni na levom boku. Jedino je desni bek Elabdelui opasan iz te četvorke, poznat je po ubacivanjima u napad, i njega bi trebalo da zatvorimo. Ali, definitivno vidim šansu Srbije u nešto tromijoj odbrani Norveške, kao i o činjenici da njihovi mladi igrači nemaju toliko iskustva u ovakvim utakmicama-

Ipak, prednost nije dao nijednoj selekciji.

-Očekujem tvrdu i tešku utakmicu, šanse su 50:50. Nije isključeno da jedna greška odluči pobednika. Norvežani ulaze jako oprezno u susret, poštuju nas, i uzdaju se u mladalačku energiju njihovih zvezda. Austrija je u prošlom ciklusu pokazala kako sa njima treba da se igra-, istakao je na kraju Bojan Zajić.

TUMBAKOVIĆ: Bog će nam pomoći da zaustavimo Halanda

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FK NOVI SAD | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #22

18 Komentara

    Verujem u nasu pobedu veceras, samo da ne zaseru nesto po obicaju

    Samo da Tumbakovic ne zasere nesto sa taktikom, inace imamo kvalitet da dobijemo vecerasnjeg protivnika

    Teska utakmica nam predstoji, mislim da mozemo da iznenadimo i dobijemo

    Mogu samo da kažem,momci srećno

    Bilo bi vreme da se potrude i pokažu dobru igru

    Slazem se kad ce ako nece sad da se pokazu

    Nadam se da je Tumbaković pročitao izjavu Zajića

    Nesto ne verujem mnogo u njegovu strucnost, vise verujem u zelju igraca

    Nadam se da će sada pokazati kako se igra fudbal i da dobro pokažu šta umeju

    Mogli bismo danas konačno da pokažemo kako se igra fudbal

    Pa i jeste tako, mislim da će i jedni i drugi igrati dosta dosta oprezno

    To si upravu nece se ni jedna ekipa mnogo otvarati da ne bi primila neki gol iz kontre

    koliko god zvucalo ludo ja verujem u pobedu nasih i cuda

    trebao sam gledati ovu utakmicu uzivo,ali zbog korone nazalost ne mogu ici i biti uz nase.Zato veceras moramo da posaljemo nasu pozitivnu energiju Srbiji

    Pomocni trener koji ih je ocrnio do kosti :”D

    Posle onakve opaske,red je da ih pokorimo do kraja!

    Samo da se ta greška ne desi nama

    plasim se upravo toga,ali ajde svim srcem uz nasee

Postavi odgovor