NA DANAŠNJI DAN Najlepši gol u finalima LŠ: Zidan i volej za pehar

Na današnji dan 2002. godine, Zinedin Zidan je postigao, po mišljenju mnogih, najlepši gol u finalima Lige šampiona.

Real i Leverkuzen borili su se za pehar prvaka Evrope te sezone, Madriđani su slavili sa 2:1 na “Hampden parku” u Glazgovu.

Poveo je kraljevski klub u osmom minutu preko Raula, a nemački predstavnik poravnao je preko Lusija u trinaestom.

A onda, u 45. minutu, na scenu stupa Zidan… Bum!
https://twitter.com/FutbolBible/status/1261208445891444736

Bio je to, ispostaviće se, pogodak za titulu evropskog šampiona, u tom trenutku deveti “ušati” pehar u vitrinama Reala. Danas je ta brojka 13.

Zizu je, prosto, bio čovek trenutka, čovek odluke…

BAKSUZNI BALAK: Četiri teška poraza 2002. godine – ovo se retko dešava

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SPORTSKE PRIČE: Gigs otkrio da je razmišljao da napusti Junajted!

81 Komentara

    Majstorija Zizua! Odličan fudbal te sezone su igrali popularni farmaceuti, ali su naleteli na trenutak inspiracije Zidana, koji je uz Kasillasa najzasluzniji za usati trofej, mislim da se Cesar Sancez nije povredio da Real ne bi pobedio u tom mecu, a od tog trenutka je Iker postao nedodirljiv između stativa Reala iz Madrida!

    Majstorija Zi Zu. Bilo je zadovoljstvo gledati te na terenu a i sada kao trenera

    Zaista je bio najbolji,prelep gol,jos sladje za pehar

    secam se utakmice, sjajan gol!!!

    Kako mi je tada bilo zao Leverkuzena

    Mislim da je samo on u ovakvom trenutku mogao da postigne ovako neverovatan gol.Bravo za Zidana,maestralno.

    Od ovakvog igraca,sve se moze ocekivati.Dobre odluke u vaznim trenucima,kao i nepredvidivost.

    Jedan od najboljih veznih igraca.svih vremena.

    Vrhunska utakmica, vrhunski igraci, vrhunski gol

    Bio mi je omiljeni fudbaler tada, te ’02 godine sam imala 11 godina i volela sam ga zbog imena i prezimena, bilo mi je jako zvucno 😅

    Najlepsi gol, kako moze to da postoji, neko je dao najbolji gol

    Samo je Zidan umeo da da gol bas ubtrenutku kad zatreba.

    Vama je svaki gol najlepsi🙄

    Ala si ga uhvatio majstore alal ti vera.. Svaka čast, ovo je veoma teško ljudi..

    Definitvno jedan od najlepsih golova. Treba ovaj volej uhvatiti i resiti ovako mec. Zaista neverovatan igrac

    Nije nikakvo čudo što se o ovom golu i danas priča!

    I pricace se jos dugo…

    I to u finalima,svaka cast Zizu

    Kakav igrac, neverovatno

    Prelep gol i sjajni Zidan.
    Mislim da nema osobe koja ne zna za njega.

    Slazem se, cak i ja koji ne pratim previse sport znam ko je

    Zidan je imao i lose trenutke na terenima

    Jedan od najlepsih ako ne i najlepsi gol u istoriji ove igra

    Zizu jednom recju majstor fudbala,sta vise reci o tom coveku

    kakva je ovo golcina bila i kakav je on igrac bio to je suvisno pricati,boze kakav tehnicar,danas nema takvog,ne postoji

    Ukusi i misljenja su razliciti! Ali niko ne moze da ospori kakva je ovo golcina bila!!

    Kakva gol,usao je u istoriju,zauvek ce se pamtiti!

    Kakav maestralan pogodak. Zidan igracina…

    Bilo bi dobro da je Zidan bar upola dobar trener koliko je dobar igrac bio.. Gde bi onda Realu bio kraj 😂

    Secam se ove utakmice. Fantastican gol Zidana

    A ko drugi nego Zidan. Najbolji igrac sredine svih vremena po mom misljenju.

    Zizu je potvrdio klasu a i goša mi nesto nije bio na lopti

    Samo sam zbog njega počeo da navijam za Real….

    Veliki Zizu,kakva je ovo volejčina ….

    Ovako nesto se ne brani 😁😁😁

    Ipak je to Zidan… Sećam se ove utakmice

    isto, iako sam klinja bio

    Bilo i vreme da ovo neko pomene o Zidanu, ne samo onaj udarac glavom

    ima on covek toliko toga, ali ne prodaje to novine nazalost

    Zasluženo se poklopile kockice Zidanu, gol za špice

    Super utakmica, za pamćenje zaista

    Odlično je to bilo, najlepši gol kao i što kažu

    Uvek sam voleo golove iz voleja nema bnameštanja samo padne lopta na nogu i TRAS!!!

    Kakva majstorija. Svaka cast! 👏👏👏

    Da,da,secam se ovog gola kao da je juce bilo!! Fantasticni zinedin zidan!!!!

    Bio je vrhunski igrac, a sada nista nije gori trener

    Moje prvo finale kojeg se do detalja secam. Hvala Zizu za najlepše uspomene.

    Zizu je bio veliki majstor, teško da će neko ovo da ponovi

    Kakvu je samo Bayer imao ekipu, šteta što nisu osvojili

    tada su ih i prozvali neverkuzen..nista kasvetno ljudi neosvojise

    Odlicna utakmica i veliki zidan, igrac koji je obelezio jednu fudbalsku epohu.

    Svakako gol za pamcenje i pehar!

    Kakva golcina Zizua, poznat je po takvom golovima i potezima , veliki igrač !

    Gol za pamcenje i veliki zidan, odlicna utakmica.

    O Zidanu nema price, iako je sada trener I klinci znaju sta je on bio za fudbal

    Znati o Zidanu je stvar opšte kulture ako mene pitaš…

    Kakav jeee on igrac… jos mislim da cemo dugoo pricati o ovom goluu

    Kakava je too utakmica bilaa secam se i posle toliko godinaaa.. bass kao stoo kazetee najlepsi gol

Postavi odgovor