BARNLIJU PRETI KRIZA Klub bi u avgustu mogao da ostane bez novca!

Mnogi klubovi će imati velike finansijske gubitke zbog pandemije koronavirusa, a jedan od njih je i član Premijer lige – Barnli.

Ovaj klub sa velikim nestrpljenjem očekuje vesti o nastavku sezone. Predsednik Majk Garlik navodi da bi klub u slučaju da se prvenstvo ne nastavi u avgustu ostao bez novca.

Engleski klub je najavio gubitak od čak 50 miliona evra. Od toga čak 45 miliona od TV prava, a pet od planiranih četiri utakmice koliko su trebali da odigraju na svom “Turf Muru” do kraja Premijer lige.

Jasno je da ako ne završimo ovu sezonu i ne bude se jasno znalo kada počinje nova sezona, mi ćemo u avgustu ostati bez novca. To je činjenica – rekao je Garlik u intervjuu za “Skaj Sport”.

GettyImages 1213521315 scaled
Barnli je imao prihoda od utkamica na svom “Turf Muru” (FOTO: Clive Brunskill/Getty Images)

Priča se čak da bi pojedini klubovi na Ostrvu mogli da izgube i 100 miliona, ali prvi čovek Barnlija ne zna kakva je situacija u drugim timovima.

Ne mogu da govorim za druge klubove. Ne znam kako stoje finansijski. Mogu da pričam samo o našoj situaciji. Zbog toga, naravno, želimo da završimo sezonu kad sve bude sigurno. Jasno je da bi to bilo najbolje rešenje za sve klubove u Premijer ligi. Ne radi se samo o Barnliju ili bilo kojem drugom timu, već o čitavom fudbalskom sistemu od Premijer lige na dole i drugim biznisima i zajednicama koje se iz ovog sistema hrane – poručio je Garlik.

Još uvek nije poznato da li će se Premijer liga nastaviti, a čelnici elitnog ranga engleskog fudbala su poručili da će pratiti razvoj situacije sa koronavirusom.

MISLIO JE DA JE PROŠLOST Dibali se vratio koronavirus!

MAJSTOR DEJAN STANKOVIĆ Godišnjica “onog” gola u Ligi šampiona

5 Komentara

    Trenutno u ekonomskom pogledu nikome nije lako, ali ne sumnjam da ce se pronaci neko resenje 🙂 Zdravlje je najbitnije

    Nema zime za njih…ionako se gadjaju sa nekim ciframa.

    Kako ne bi u toku ove pandemije razmisljali o novcu, neka nastave sezonu kad sve prodje, mogu i na zimu da igaju 😀

Postavi odgovor