Vezista Miloš Vulić mogao bi da bude Zvezdin motor u utorak (21) na gostovanju Totenhemu u 3. kolu Lige šampiona.
Prošle zime otišao je Nenad Krstičić, pre skoro punih godinu dana. Ovog leta povredio se Branko Jovičić, a Dušan Jovančić upao u nešto lošiju formu.
Rupu nastalu na sredini terena više nego uspešno zakrpio je Miloš Vulić. Talentovani vezista iz Kruševca nije hteo na pozajmicu uoči početka sezone, već da se bori za mesto pod crveno-belim suncem.
Vera u sebe i odluka shodno tome ispostavili su se kao pun pogodak. Vulić je sada više od tajnog aduta u četi Vladana Milojevića i uz Hosea Kanjasa i Jovančića ravnopravno konkuriše za jedno od dva mesta u manveru.
Debitovao je u Ligi šampiona u Minhenu, usledio je ulazak sa klupe i prvenac protiv Olimpijakosa na Marakani kao najava preokreta. Sledi gostovanje Totenhemu (utorak, 21) i još jedan lep izazov.
– Čeka nas jako teška utakmica, znamo da je Totenhem u padu forme i rezultatskoj krizi. To nas neće zavarati jer sami znamo da je to ozbiljna ekipa koja nije promenila dva igrača u odnosu na prošlu sezonu.
Igrali su finale Lige šampiona, igrali su dobar, napadački fudbal, akcijama iz poslednje linije bez ispucavanja lopte. Spremićemo se maksimalno da odgovorimo našim stilom. Totenhem je sigurno veliki favorit, ali uradićemo sve da ostvarimo pozitivan rezultat – kaže Vulić.
LIGA ŠAMPIONA, 3. KOLO: TOTENHEM – CRVENA ZVEZDA, UTORAK 21 – KVOTE
Kako priznaje, nije gledao poslednji premijerligaški duel “pevaca” i remi 1:1 sa Votfordom kod kuće.
– Imali smo analizu njihove igre… Uvideli smo njihove mane koje ćemo pokušati da iskoristimo i da sakrijemo naše. Imaju problem kada izađu dosta visoko da pritiskaju poslednju liniju protivnika, ostavljaju veliki prostor iza svoje poslednje linije. To ćemo probati da iskoristimo – dodaje Vulić.
Upravo je to i Radživ Van la Para naveo kao jednu od šansi koju bi Zvezda trebalo da traži u Londonu. Prednost vidi i u centaršutevima na snažne napadače srpskog prvaka.
– Totenhem je ekipa koja 90 odsto igre zasniva na ofanzivi i ne obazire se često previše na odbranu. Cela ekipa ume da izađe visoko i mi ćemo pokušati loptama iza njihove poslednje linije, i ravnim centaršutevima, da ih iznenadimo.
Možda im ova utakmica dođe i kao prekretnica sezone, zato smo maksimalno oprezni. Ne mislimo toliko o njihovoj formi, gledamo samo nas.
https://www.meridiansport.rs/fudbal-liga-sampiona-totenhem-crvena-zvezda-marko-marin/
Vulić otkriva i kojim rezultatom bi bio zadovoljan, odnosno da li bi “potpisao” remi da im neko ponudi:
– Naravno da bih, sve osim poraza je veliki uspeh za nas u Londonu.
Bio je strelac protiv Olimpijakosa i nametnuo se kao neko na koga Milojević najozbiljnije računa i u Ligi šampiona. Ne samo zbog pogotka, već zbog uticaja na igru.
– Sve mi se brzo desilo, debi u Minhenu, pa debi i na našem stadionu uz prvenac. Sve je to iza nas, gledamo samo napred, od stare slave se ne živi. Sada je trenutno samo Totenhem u mislima.
Lepo bi bilo da postignem gol i u Londonu, ali to zaista nije bitno, veća mi je želja da se vratimo neporaženi – zaključuje Vulić.
Talentovani vezista veruje da će i na Ostrvu, i pored zabrane organizovanja navijača, imati podršku i poručuje kako će učiniti sve da armiji zvezdaša ulepšaju još jedno veče.


