Bez iznenađenja u Španiji: Mesi prosipao magiju, Barsa u četvrtfinalu LŠ!

Fudbaleri Barselone su uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanšu slavili protiv Napolija sa 3:1 na “Nou Kampu”, ukupan rezultat 4:2.

Zasluženo su slavili izabranici Kikea Setijena. Lionel Mesi je ponovo prosipao magiju na travnatoj podlozi prelepog fudbalskog zdanja u Barseloni i prava je šteta što nije bilo publike.

Bio je španski klub drastično oslabljen na ovoj utakmici. Nisu igrali Serhio Buskec, Arturo Vidal, Samjuel Umtiti, Usman Dembele

Ipak, prvi je na ovoj utakmici zapretio Napoli, već u 2. minutu Dris Mertens je dobro reagovao posle jedne lopte koja se odbila od Đerara Pikea, ali je pogodio samo stativu.

Od tog momenta Katalonci su preuzeli konce igre. Domaćin je poveo na ne svojstven način. Igrao se 10. minut kada je Ivan Rakitić centrirao iz kornera, a strelac je bio Klemen Lengle posle udarca glavom. Deluje da je Francuz prilikom pogotka napravio faul, ali sudija Čunejt Čakir je pokazao na centar.

Samo 13 minuta kasnije desila se magija Mesija. Argentinac je nanizao nekoliko protivničkih igrača, u jednom momentu je pao, uspeo je opet da osvoji loptu i maestralno u padu savlada Davida Ospinu i tako povisi na 2:0.

Povećao je kapiten Barselone na 3:0, no nakon konsultacija sa sudijama iz VAR sobe turski arbitar je odlučio da poništi pogodak zbog igranja rukom Argentinca.

Do odlaska na odmor viđena su još dva pogotka – oba sa bele tačke. Najpre je za Barselonu pogodio Luis Suarez.

Nedugo potom za ekipu Đenara Gatuza precizan sa 11 metara je bio kapiten Napolija Lorenco Insinje.

Posle efikasnog prvog poluvremena u nastavku susreta nije viđen nijedan pogodak, a nije da šansi nije bilo.

Barselona se tako plasirala u četvrtfinalu, a rival Kataloncima će biti minhenski Bajern koji je u revanšu savladao Čelsi sa 4:1 (ukupan rezultat 7:1).

Podsetimo, od četvrtfinala u elitnom takmičenju se igra samo jedan meč i svi će biti odigranu u Lisabonu, prestonici Portugalije.

Zvezda odlično prošla: Crveno-beli saznali tri moguća rivala!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MeridianSport PODKAST #07 LingLong Superliga (analiza prvog kola, Crvena Zvezda i Partizan