MOĆNI PSŽ Šou Di Marije, het-trik Oršića i Atletiko koji nikad ne odustaje

PSŽ je na svom “Parku prinčeva” savladao Real iz Madrida 3:0 u prvom kolu Lige šampiona, a glavnu reč imao je Anhel di Marija.

Anhel di Marija je imao svoje veče. Postigao je dva pogotka u derbiju grupe A, i tako vodio Parižane do prve pobede nad Realom na domaćem terenu.

Odlično je francuski šampion počeo utakmicu, već u 14. minutu je Argentinac doveo svoj tim u vođstvo. Odličnu akciju su po levoj strani odigrali on i Huan Bernat, a di Marija udarcem u prvi ugao savladao Kurtou.

Na drugi gol se čekalo do 33. minuta. Bivši fudbaler “kraljevskog” kluba je šutem sa distance duplirao prednost PSŽ-a.

Samo dva minuta kasnije – novi gol.

Ovoga puta u mreži domaćih, i ovoga puta nije priznat.

Geret Bejl je sjajnim volej udarcem desnom nogom lobovao Kejlora Navasa, a nakon upotrebe VAR-a sudija Entoni Tejlor je poništio gol – zbog igranja rukom Bejla pri prijemu lopte.

Još jedan gol je poništen Realu, u 77. minutu. Benzema je bio strelac, ali se aktivirao iz ofsajda.

Rezultat 2:0 je ostao na snazi do samog kraja meča, a u nadoknadi je Menije postavio konačnih 3:0.

Luka Jović je u igru ušao u 70. minutu.

Dinamo Zagreb je poželeo pravu dobrodošlicu Atalanti u Ligi šampiona.

Italijanski predstavnik je debitant u ovom takmičenju, a nije se baš lepo proveo u Hrvatskoj.

Leovac je doveo “modre” u vođstvo već u 10. minutu, a onda je usledio šou Oršića. Rerprezentativac Hrvatske je čak tri puta savladao Golinija za ubedljivu pobedu na startu Lige šampiona.

DVA REMIJA Totenhem prokockao 0:2, Briž i Galatasaraj bez golova

Mančester siti je rutinski protutnjao kroz Ukrajinu.

Očekivala se reakcija Gvardioline ekipe posle poraza od Noriča za vikend, a ceh je platio Šahtjor. Rezultat je bio 0:3.

Mrežu domaćih načeo je Rijad Marez u 24. minutu, a do poluvremena se i Gundogan upisao u strelce. Tačku na utakmicu stavio je Gabrijel Žesus u 76. minutu meča.

U još jednoj derbi utakmici sastali su se Atletiko i Juventus.

I dalje se svi sećaju prošlogodišnje osmine finala i preokreta “stare dame” nakon 0:2 na Vanda Metropolitanu. Ovoga puta, bilo je znatno efikasnije (2:2).

Međutim, stvari su sada delovale drugačije u odnosu na prvi meč osmine finala u kojem su slavile “jorgandžije”. Prvih 45 minuta nije donelo veća uzbuđenja, a onda je strelce pokrenuo Kvadrado.

Kolumbijac je u 48. minutu poslao bombu u gornji levi ugao Oblaka za 0:1. Vođstvo Italijana udvostručio je Matuidi u 65. minutu. Tada se budi ekipa Dijega Simeonea – Stefan Savić je u 70. minutu smanjio na 2:1, da bi bod Atletiku doneo novajlija Ektor Erera u poslednjem minutu utakmice.

U Nemačkoj je Leverkuzen dočekao moskovsku Lokomotivu, i nije se dobro proveo. Rusi su dobili 2:1, a sva tri gola videli smo u prvom poluvremenu.

Krihovjak je doveo “lokose” u vođstvo u 16. minutu, a devet minuta kasnije su “apotekari” poravnali – autogol je postigao Benedikt Hevedes.

Međutim, velika greška i loše ispucavanje golmana Hradeckog iskoristio je Barinov. Sjajno je presekao pas, i iz klizećeg starta pogodio nebranjenu mrežu sa više od 30 metara.