KRALJ ASISTENCIJA Aleksander-Arnold rekorder PL, tek mu je 21 godina!

Na današnji dan, 12. maja 2019. godine, fudbaler Liverpula Trent Aleksander-Arnold postao je prvi defanzivac koji je ostvario 12 asistencija u Premijer ligi.

Aleksander-Arnold je tako prestigao Endija Hinčklifa, Lejtona Bejnsa i saigrača Endrjua Robertsona. Pomenuta trojica svojevremeno su imali po 11 uspešnih dodavanja za golove saigrača.

Rođen je upravo u gradu Bitlsa, prošao je sve kategorije “crvenih” i reprezentacije Engleske. Već ima preko 100 nastupa za klub s “Enfilda”, a tek mu je 21 godina.

Važi za jednog od najboljih bekova sveta, naročito kad je ofanzivni deo posla u pitanju.

Prošle sezone s Liverpulom je osvojio Ligu šampiona, UEFA Superkup i FIFA Svetsko klupsko prvenstvo.

Već sad je miljenik navijača, a nema sumnje da će, ako sve bude kako treba, stati rame uz rame s legendama kluba poput Stivena Džerarda.

APSOLUTNI REKORDER: Runi je postavio jednu magičnu granicu u PL

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski kutak iz karantina: Euro 2004. i čudesna reprezentacija Grčke!

91 Komentara

    Produkt omladinskog Pogona Redsa, mladic koji odavno igra kao da je godinama na terenu i u profesionalnim vodama. Neverovatnu fudbalsku intelegenciju poseduje,savrseno je iskoristio priliku koja mu se ukazala silom prilika, svakako da je planiran kao budući bek, ali je i ranije dobio sansu zbog povrede Klajna, ostalo je već sada istorija iako je jako mlad!

    Tek ce da obara rekorde, masina od igraca 🙂

    Trent Aleksander-Arnold je mlad i talentovan igrac, pa s’ toga bi trebalo ga cekati blistava karijera.

    Pred njim je tek karijera!Za svoje godine pretalentovan igrac,tek ce pokazati sta zna!

    Pravi paker, to su posebni igrači, daju priliku da se drugi igrači proslave….

    tako je nije mu bitno da on da gol…pre ce da udeli asistenciju nego da on postigne gol 🙂

    Po meni lad gledam onaj Liverpul ne znam odakle preti veca opasnost za protivnike.Dal po levoj strani dal po desnoj?Kakva dva beka ima Liverpul!

    Ima svu slobodu po toj strani i naravno da se to sve isplatilo Klopu. Previse mu daje slobodu i evo rezultata

    Odlican igrac i jako mlad ko zna sta jos moze da napravi

    Mlad, uspesan, sta ce tek sve postici

    Mlad igrac, pokazao je kvalitet i moze da postane najbolji desni bek na svetu

    Decku je samo nebo granica, a pitanje sta bi bilo sa njim da nije dosao HER Jurgen i dao mu sansu

    Ako nastavi ovako pred njim blistava karijera…

    Liverpulova skola, oni stvaraju igrace, dobar igrac

    Odlican rezultat a tako mlad zaista za svaku pohvalu

    Odlican igrac, videla sam neke od asistencija, tek ce o njemu pisati

    Jako mlad a tako talentovan, tek ce se on probijati

    Proizvod Liverpulove skole, decko zivi svoj san i igra za omiljeni klub, tako mlad a vec je to uspeo kakav li ce tek biti u buducnosti samo da ga zaobidju povrede.

    Nista lepse nego kad vidim da ovako mladi momci imaju talenta i uspesni su

    Mnogo je talentovan. Tako mlad aa toliko se pokazao vec,sta li ce tek biti posle

    Odlican igrac. Sa 21 god. Vec 12 asistencija u Pl. Sta reci osim svaka cast!

    Mald i sjajan igrac koji je vec uspeo da napravi cudooo. Bravo ?

    Mlad i perspektivan igrac, ne znam zasto losi komentari kad je decko koji ima 21 god urasio vise nego neki stariji i zvucniji igraci od njega? Nek nastavi tako, sjajan bek.

    Sta je Klop napravio od njega i Robertsona tobje jezivo… Trent je trenutno ubedljivo najbolji ofanzivni bek na svetu…LFC

    Strasan igrac, Cafu ga je nedavno hvalio, bek koji je Liverpulu godinama falio, jos lokalni patriota i buduci kapiten

    A tek mi je 21 godina.Velika karijera je pred njim

    Bravo maleni samo polako ka svom cilju !

    Kada procitas, da ne poverujes. Ali brojke ne lazu, odlican i kvalitetan igrac, nema sta.

    Do sada se odlicno pokazao, samo da nastavi u kontinuitetu da ovako dobro igra.

    Najbolji bek trenutno na svetu,svaka cast Klopu,napravio je igraca od njega

    Mlad je a tako je dobar sta li ce biti za koju godinu

    Odlican pregled igre ima, bice on jos bolji samo da bude zreliji.

    Odlican igrac ali ima srecu sto trenutno igra u najacem klubu na svetu.

    Ima srecu sto mu je Klop trener i sto je video njegov potencijal

    Fantastičan igrač, pred njim je svetla budućnost.

    Sa 21 godina, to je veliki uspeh

    Sve to je imao i Vladimir Jugovic a bio je i mladji od njega!

    Fenomenalan mladi igrac,blistava karijera je pred njim

    sjajan mladi igrac, tek ce pokazati sta zna

    Au kakav start karijere. Mali ima mogucnost da bude mega zvezda i ikona kluba. Nadam se da je nece propustiti odlaskom za parama u neki drugi klub.

    Vec je ikona kluba,dobio je i mural u svom rodnom gradu,dete Liverpula

    Iskreno neverujem da ce on igde. Pa dete je sa Enfilda, bicce kao i Gerrard! Do kraja kod kuce!

    Da zna nesto, ne bi igrao u Liverpulu.

    Nisam razumeo najbolje komentar????

    Mogu misliti kakva ga svetla budućnost ceka.

    Zaista impresivno. Liverpul je sakupio legiju fantasticnih igraca.

    najbolji desni bek u narednim godinama

    Brojke sve govore, dete kluba i grada

    Samo da ostane u Liverpulu da ga ne daju tako lako

    Lakše je mnogo igrati u tako velikim klubovima, trener odličan ekipa takođe

    Dobar je stvarno, svaka mu cast 🙂

    Odličan mladi igrač, jako lepo uklopljena u Liverpulu

    Odlican defanzivac koji dosta utice na napad redsa. Buducnost je pred njim.

    Mlad, perspektivan igrac, jako lepa karijera ga ceka i zasigurno veliki uspesi.

    Strasan mlad igrac,buducnost je pred njim na enfildu..

    Odlican igrac,posle Kafua nije bilo boljih…

    Buduca nada liverpula, sad da li ce dostici stivena gerarda videcemo!

    Za sada se dobro pokazao, videcemo sta nosi buducnost

    Nego sta nego najbolji…zato je Liverpool no.1!

    Ima vremena i za njega, dobar je ali mozze jos

    Mlad je
    Ima dosta talenta i potencijala
    Uz dosta rada imace lepu karijeru

    Decko je pravi potencijal, predvidjam da ce tek da gazi

    Odlican u svakom segmentu igre ,mlad a tako dobar igrač …svaka mu cast

    Svidjaju mi se takvi igraci koji se vise puta ponavljaju. Mlad je, i mislim da ce biti jedan od najboljih bocnih igraca.

    Mnogo znaci ekipi kad su im bekovi ofanzivni, a Arnold je bas taj tip igraca. A i u defanzivibje sjajan.

    Odličan igrač, tek će se pokazati

    Jos je on mlad, tek moze da napreduje i ne sumnjam da ce u buducnosti biti jos uspesniji i bolji.

    Odlican igrac, ima dobar osecaj, bice on jos bolji

    Ima on još dosta da napreduje da dostigne nivo Kafua i Dani Alveša

    Volim da gledam utakmice sa njim, jer on cini da utakmice postanu zive i jos ce on rasti i graditi svoju igru. Samo napred, bravo.

    nema brige u buducnosti za Liverpul sto se tice njega,mnogo zahvalan igrac,a ne spominje se mnogo,a trebao bi ,svaku sezonu odigra izvaredno

    Najbolje u celoj prici je to sto je jako mlad.

    odlican spoljni igrac,covek samo sparta ne staje,em ima 21 godinu,jos minimum 10 godina moze da igra na visokom nivou

    Bravo,svaka cast! Samo da nastavi tako,da ne umisli kako ke vec velika zvezda…kao neki nasi…

    Onaj potez protiv Barse, onamo se videlo da je reč o pametnom igraču. Imao je sreća što mu je trener Klopp

    Njegove lopte imaju oči, milina ga je gledati u napadu i odbrani će se vremenom popraviti

    Odlican igrac, mozda podigne broj asistencija i na vise od 12.

Postavi odgovor