SLAVI PATRIS EVRA Preko trnja do zvezda: PSŽ ga nije hteo, ima ko jeste

Jedan od najboljih levih bekova u istoriji fudbala, Patris Evra, ovog 15. maja proslavlja 39. rođendan. U to ime, mala priča o njemu.

Evra je prošao mlađe kategorije PSŽ-a, ali nikad nije dobio priliku da zaigra za prvi tim “svetaca”.

Prve seniorske minute odigrao je u Italiji, za niželigaše Marsalu i Moncu, a u tom periodu “snimila” ga je Nica.

Naredna stanica posle francuske rivijere bio je komšijski Monako, u kom je u stvari počeo da privlači pažnju onih najvećih klubova Evrope.

Iz Kneževine je otišao u veliki Mančester junajted, gde je proveo najblistavije godine bogate karijere.
Odigrao je skoro 300 utakmica za “đavole” za osam godina.

Osvojio je pet pehara Premijer lige, isto toliko u Komjuniti šildu, tri u Liga kupu, te onaj, po mišljenju mnogih, najvredniji – Ligu šampiona u sezoni 2007/2008.

Usledila je selidba u Juventus, te pet trofeja sa “starom damom”, nakon čega i kratke epizode u Marseju i Vest Hemu.

Upravo u Londonu stavio je tačku na karijeru dugu ravno dve decenije, a odigrao je i 81 utakmicu za reprezentaciju Francuske.

Ostaće upamćen, igrački, po brzini, snazi, neretko efektnim golovima, a ponekad i po prgavom ponašanju.

Srećan rođendan, Patris!

NEPONOVLJIVI JAJA TURE: Od Belgije do Kine, nezaustavljiva “zver” na terenu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SPORTSKE PRIČE: Gigs otkrio da je razmišljao da napusti Junajted!

64 Komentara

    Dobar podsetnik… Odlicna karijeru je imao. Mozda je tako moralo da bude…

    Bio je odlican fudbaler,voleo sam da ga gledam

    Igrac za postovanje, jeste bio malo prgav milsim da je cak imao i neku tuču sa navijacem u marseju…

    Pamtice se po brzini, jer je covek stvarno masina

    Zato se u United pokazao i dokazai

    Nazalost, mnogo je ovakvih slucajeva. Mnogo je igraca propalo zbog ovakvih situacija, ali nikad se ne zna ko ce na kraju gde zavrsiti. Svaka cast za karijeru ovom igracu

    Ko zna sta bi bilo da je ostao u PSZ, za sve pkstoji neki razlog, verovatno je najbolje ovako kako jeste.

    odlican igrac,sjajna karijera!

    Ipak najbolji u Man Utd

    Bio je odlican, bas zbog njega samog je ispalo sjajno sto ga nije hteo PSZ. Imao je blistavu karijeru.

    Samo mu je trebalo pogodno okruzenje da se pokaze i zablistao je. Neka mu je srecan rodjendan!

    Definitivno po brzini. Odlican igrac ako mene pitate

    I bolje sto da nije hteo PSZ, ovako je finu karijeru napravio

    Pa i bolje mu je sto je igrao za United nego da je sedeo na klupi u PSG-u.

    Odican igrac. Mozda je i bolje ispalo sto nije tamo otisao. Ovako je izgradio sjajnu karijeru

    Jedan od najboljih u UTDu na poziciji na kojoj je igrao

    Odlican igrac, sjajan bek. Odlicno se pokazao u Mancesteru.

    Živ bio majstore,imao si karijeru za poželeti!

    Lik je bio saljivdzija velika jedan od najboljih bekova svoje generacije veliki pozitivac je bio sto se tice fudbala

    I upamcen isto po “svadji” sa Suarezom 🙂

    Zajedno sa Vidicem bilo su sjajni tim sjajna odbrana

    Steta sto je suspendovan

    Nije on suspendovan napustio je karijeru u 38 godini a ako mislis suspendovan je bio na kratko zbog nekog klinca sa navijacima

    To nije bilo nista strasno…

    Odlican igrač, odlično se pokazao u Manchesteru

    Da je otisao negde drugde ne bi uspeo mozda da postigne to sto jeste sada

    Bio je dobar igrač ali ga nikad nisam gotivio baš zbog te prgavosti.

    A sta ces to je klasika. Klubovi propuste velike igrace kroz svoje ruke

    Jedan od najboljih fudbalera koji je obelezio karijeru u mancesteru.

    Odlican igrac koji je napravio vrhunsku karijeru bolje sto ga nije hteo psz.

    znas o njemu dosta, da je bio opasan bek i sve, ali kad stavis ovako na papir utakmice, lige, sta je sve osvojio….rispekt

    Srecan rodjendan! Pokazao si svima koliko vredis

    Jedino sam njega gotivio iz one stare ekipe junajteda, fantastičan bek zaista.

    bilo je tu josn juski za gotivljenje, nije bas jedini

    Nisam ljubitelj njegovoj lika I dela

    Sjajan bek.. naredjao je medalje 🤣 veliki uspeh je napravioo

    Srecan rodjendan, ziv bio 🙂🎂

    Dogodine jubilarni 40ti rodjendan, pa opet da citamo nesto o tebi i da te komentarisemo 😁😉

    Nezamjenjiv na svojoj poziciji u Man u ,i dan danas se bore da nadju adrkvstnog igrača dok je on godinama čvrsto držao tu poziciju !

    Citao sam pre neki dan njegov intervju, tezak zivot je imao. Ali je uspeo na kraju i imao odlicnu karijeru. Postovanje 👏

    Jedan od najboljih bekova, odlicna karijera

    Zbog takvih procena u PSGu su morali prodati klub nekim tamo aeapima

    ima isitne…i posle da daju silne milione za igrace

    Prgava narav ovog sjajnog beka je na mene ostavila najjači utisak

    odlican je bio,igracina,zlatno vreme mancistera

    Koliko je Mancester godinama bio siguran na poziciji levog beka sa Evrom, pokazuje se tek sad kad je dosao Luk Šo

    kolko pehara je covek naredjao ,srecan rodjendan 😀

    Brijao je u Mancesteru. Odlican levi bek

    Jedan od boljih levih bekova, brz i jak, ako treba i prljav igrač

    Famozna karijera,extra igrac! Srecan rodjus evra!!!

    Ima i šta da slavi…

    Najviše se pokazao u Mančesteru, ali tu njegovu prgavost nećemo lako zaboraviti.

    Napravio je pravi potez kad je došao u Manchester

    patriis mi je najupecatljiviji bio u mancesteru,i nisu pogresili sto su mu pruzili priliku

    Odličan, brz, jak siguran igrao u kontinuitetu.. Tako dobar bek izdaje jednom u deset god.. Čuveni su njegovi sukobi sa suarezom..

Postavi odgovor