SRBI U LIGAMA PETICE Junaci Bleki i Maksa, Rajko "spustio roletnu"

Završen je još jedan fudbalski vikend, a srpski fudbaleri obeležili su Lige petice, pre svih Nemanja Maksimović pobedonosnim golom za Hetafe.

Meridian sport, kao i svake nedelje, predstavlja vam učinak naših igrača u najjačim ligama Evrope.

PREMIJER LIGA

GettyImages 1171326461
Nemanja Matić i dalje u nemilosti Solskjera (FOTO: Steve Bardens/Getty Images)

Luka Milivojević – nije igrao u pobedi Kristal Palasa nad Vest Hemom od 2:1, zbog žutih kartona.

Nemanja Matić – odgledao je s klupe poraz Mančester junajteda u Njukaslu (1:0).

PRIMERA

Nemanja Maksimovićpostigao je gol za pobedu Hetafea na gostovanju Real Sosijedadu (2:1) i to u 90. minutu.

Filip Manojlović – i dalje je van tima u Hetafeu, zbog povrede.

Marko Dmitrović – s Eibarom je ostao neporažen u Sevilji protiv Betisa (1:1), kao i uvek bio je na visini zadatka, s dve važne odbrane.

Darko Brašanac – odigrao je poslednjih pet minuta plus sudijsku nadoknadu u trijumfu Osasune nad Viljarealom kod kuće, 2:1.

Luka Jović – Real je pobedio Granadu sa 4:2, Jović je susret u Madridu odgledao s klupe za rezerve.

Nemanja Gudelj – nije ulazio u igru u porazu Sevilje od Barselone na stadionu “Kam Nou” (4:0).

Ivan Šaponjić – van protokola u remiju Atletika bez golova protiv Valjadolida u gostima.

SERIJA A

GettyImages 1173914093
Strelac Milenković (FOTO: Gabriele Maltinti/Getty Images)

Nikola Milenković – poput Maksimovića, rešio je susret u korist svog tima, sjajnim skokom je zatresao mrežu Udinezea za 1:0. Odigrao je svih 90 minuta za Fiorentinu.

Dušan Vlahović i Aleksa Terzić – nisu dobili šansu s klupe “viole”.

Aleksandar KolarovRoma je na svom “Olimpiku” remizirala 1:1 protiv Kaljarija, srpski bek igrao ceo susret, uz žuti karton.

Sergej Milinković-Savić – odigrao je standardnih 90 minuta na gostovanju Lacija u Bolonji (2:2).

Moramo pomenuti da je domaći tim s klupe vodio neverovatni Siniša Mihajlović, a dočekan je i ispraćen ovacijama.

Saša Lukić – zamenjen je u 83. minutu u remiju Torina protiv Napolija. Zaradio je javnu opomenu u prvom poluvremenu.

Nikola Maksimović – nije nastupio za Napoli, zbog povrede u prošlom kolu.

Darko Lazović – Verona je slavila sa 2:0 protiv Sampdorije na svom terenu, a srpski fudbaler je kao starter igrao 58 minuta i dobio žuti karton.

Boris Radunović – nije bio u protokolu za susret Verone i Sampdorije.

Nenad Tomović – odigrao je celu utakmicu u minimalnoj pobedi domaćeg SPAL-a nad Parmom.

Ivan Radovanović – bio je starter i proveo svih 90 minuta na terenu za Đenovu, koja je poražena od Milana sa 2:1.

Filip Đuričić – utakmica njegovog Sasuola i Breše pomerena je za 18. decembar zbog smrti vlasnika tima za koji nastupa naš igrač.

BUNDESLIGA

GettyImages 1179027728
Marko Grujić (broj 15) odigrao je svih 90 minuta u novoj pobedi Herte (FOTO: Thomas F. Starke/Bongarts/Getty Images)

Marko GrujićHerta je slavila sa 3:1 protiv Fortune iz Dizeldorfa, a Grujić je odigrao zapaženih 90 minuta, uz žuti karton.

Filip Kostić – odigrao je u svom maniru svih 90 minuta za Frankfurt, koji je iščupao remi protiv Verdera na svom terenu (2:2).

Mijat Gaćinović – zamenio je Daičija Kamadu u timu Frankfurta u 84. minutu.

Dejan Joveljić – bio je u protokolu, ali nije dobio šansu za Ajntraht.

Neven Subotić – starter u porazu Union Berlina na gostovanju Volfsburgu (1:0), zamenjen u 86. minutu.

Matija Nastasić – ponovo nije bio u planovima trenera Šalkea.

LIGA 1

Predrag Rajković – nova sjajna partija srpskog golmana, koji je s par intervencija sačuvao mrežu u pobedi Remsa nad Renom na teškom gostovanju (1:0).

Mihailo Ristić – ušao je u igru u 82. minutu u pobedi Monpeljea nad Monakom od 3:1.

Petar Škuletić – nije dobio šansu za Monpelje protiv “kneževa”.

Nemanja Radonjić – Marsej je poražen sa 3:1 u Amijenu, a reprezentativac Srbije odigrao je ceo susret za klub iz najveće francuske luke.

Stefan Mitrović – odigrao je ceo susret u Dižonu, gde je njegov Strazbur izgubio sa 1:0. U samom finišu dobio je žuti karton.

“MITRO’S ON FIRE”

Ne spada pod “lige petice”, ali moramo da pomenemo i nastavak sjajne forme prvog špica reprezentacije Aleksandra Mitrovića, koji je postigao novi pogodak u dresu Fulama za remi s Čarltonom (2:2).

Na redu je pauza zbog reprezentativnih obavezau  kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine, pa se “čujemo” tek za neke dve nedelje.

Sportski pozdrav, dragi čitaoci!

OBAVEZNO POGLEDAJTE Milenko Aćimović: Zašto Zvezda ne bi pobedila Totenhem u Ligi šampiona?! | Meridian TV