VEST HEM IMA ZA ČIM DA ŽALI Fabijanski pogurao Liverpul ka pobedi

Fudbaleri Liverpula pobedili su Vest Hem sa 3:2 na “Enfildu”, a “crvenima” je da dođu do trijumfa pomogao Lukaš Fabijanski.

Golman “čekićara” je napravio kardinalnu grešku u 68. minutu kada je častio Mohameda Salaha i omogućio mu da se upiše u strelce.

Levi bek Liverpula Endrju Robertson je ubacio loptu sa leve strane, Egipćanin je šutirao, ne toliko jako. Delovalo je da će Poljak lako uhvatiti loptu, no ona mu je prošla ispod ruke i kroz noge i završila u mreži.

Ništa nije slutilo posle devet minuta igra da ćemo gledati neizvesnu utakmicu. Poveo je domaćin pogotkom Žoržinja Vajnalduma, koji je odličnim udarcem glavom savladao Fabijanskog.

Ipak, Vest Hem se nije predavao protiv favorizovanog rivala. Izjednačenje izabranicima Dejvida Mojesa je doneo Isa Diop, koji je posle centaršuta iz kornera Roberta Snodgrasa glavom pogodio mrežu Alisona Bekera.

Pravi potez za goste bilo je uvođenje Pabla Fornalsa. Upravo je Španac bio taj koji je u 54. minutu doneo veliki preokret i vođstvo “čekićarima”.

GettyImages 1208431396 scaled
Vajnaldum je bio strelac prvog gola za “crvene” (FOTO: Clive Brunskill/Getty Images)

Sve je išlo ka tome da će Vest Hem stići do velikog trijumfa i biti prvi tim koji će ove sezone pobedediti Liverpul, ali to se nije desilo jer je rival jednostvano – Liverpul!

Pobedu domaćinu doneo je Sadio Mane, kome nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu posle dodavanja Trenta Aleksandra-Arnolda.

Bili su igrači Jirgena Klopa mnogo bolji rival na ovom susretu. Uputili su čak 26 udaraca, u odnosu na rivala (sedam).

Liverpul je ovim trijumfom nastavio niz pobeda na “Enfildu” (21), dok je 54 meča bez poraza na svom stadionu. Neverovatno deluje podatak da su “crveni” od poslednjih 114 bodova osvojili čak 108.

Posle ovog kola “crveni” imaju 79 bodova, dok je tim iz Londona na 18. mestu sa 24 boda.

Mančester Junajted – Votford 3:0 (1:0)
(Fernandeš 42 penal, Marsijal 58, Grinvud 75)
Vulverhempton – Norič 3:0 (2:0)
(Žota 19, 30, Himenez 50)
Arsenal – Everton 3:2 (2:2)
(Nketiah 27, Obamejang 33 i 46 – Levin 1, Rišarlison 45)

PONEDELJAK

Vest Hem – Liverpul 3:2 (1:1)
(Vajnaldum 9, Salah 68, Mane 81 – Diop 12, Fornals 54)

RAPSODIJA JUNAJTEDA Votford pao na „Old Trafordu“

OBAVEZNO POGLEDAJTE Crvena zvezda – Vojvodina 2:0 | Debitovao Dejan Stanković, navijači priredili „vatren“ doček