Fudbaler Zvezde pokreće tužbu zbog vređanja na društvenim mrežama

Izgubila je reprezentacija Južne Koreje od Južne Afrike rezultatom 1:0, što je izazvalo veliki revolt u državi iz koje je prvotimac Crvene zvezde – Jung Vu Seol.

Čini se da je to mirnog momka sa Marakane posebno iznerviralo koji je po završetku utakmice najavio “oštar odgovor na zlonamerne komentare”.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Seolova agencija “Sport project” je u skladu sa tim objavila da “planira da bez ikakve popustljivosti odlučno reaguje na nezakonite radnje kao što su zlonamerne uvrede, lični napadi i širenje lažnih informacija”. Uz dodatak da su među nekim navedenim komentarima i porukama identifikovani slučajevi koji prevazilaze granice zdravog izržavanja mišljenja, uključujući psovke, lične napade, klevetu i širenje laznih informacija.

Seolova agencija smatra da takvo ponašanje šteti, ne samo igraču, već i njegovoj porodici i ljudima iz njegovog okruženja.

Objava je posle pet sati prikupila oko 2.700 komentara, i čini se da se nije svidelo navijačima reprezentacije Južne Koreje koji nisu bili na Seolovoj strani. U šali su komentarisali da je tako bio brz na terenu, kao posle utakmice što je najavio tužbu – da Južna Koreja ne bi izgubila.

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Meni je super sto neko konacno reaguje na uvrede online, dosta je bilo bahatosti na mrežama.

    Svaka cast da brani sebe i porodicu, ali 2700 komentara za pet sati pokazuje koliko je narod ljut.

    Navijači su ga lepo isprozivali, brži je na tužbu nego na lopti.

    Reprezentacija izgubila 1:0 i odmah lov na veštice po komentarima, klasika.

    Poraz od Južne Koreje nije izgovor da na društvene mrežama bude haos, ljudi preteruju.

    Jung Vu Seol bi bolje uradio da je na terenu reagovao brzo kao što je krenuo sa tužbom posle meča.

    Agencija je možda mogla da ublaži ton, jer ovako samo dolivaju ulje na vatru i otvaraju još veći haos na mrežama.

    Navijači uvek nađu krivca posle poraza, ali realno fudbal je timski sport i nije sve na jednom igraču.

    Seol je dobar igrač, ali ovakve reakcije i saopštenja posle meča uvek dodatno dižu tenziju umesto da smire situaciju.

Postavi odgovor