Srbi odbranili Madrid: Mitrović i Maksimović junaci trijumfa nad Osasunom

Fudbaleri Hetafea ostvarili su drugu pobedu u La Ligi i to na srpski pogon.

Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović bili su glavni akteri trijumfa nad Osasunom – 3:2 (1:1) nakon više od 100 minuta igre.

EKSKLUZIVNO ZA MUNDOBASKET: Preuzmite fantastičan BONUS DOBRODOŠLICE u iznosu od 5.000 RSD i to POTPUNO BESPLATNO!

Donedavni štoper reprezentacije Srbije zatresao je mrežu gostiju u 36. minutu na asistenciju Suareza, a Munjoz je izjednačio u samom finišu prvog poluvremena.

Nije moglo igre proteklo u nastavku, a Hetafe je ponovo imao prednost.

Strelac je bio Karmona u 51. minutu, međutim, opet je Osasuna odgovorila na ekspresan način.

Ante Budimir je sa penala u 57. minutu doneo novo poravnanje, da bi Nemanja Maksimović u smiraj meča doneo prednost Hetafeu i na kraju veliku pobedu.

Zanimljivo, Mejson Grinvud je debitovao pred madridskom publikom u dresu Hetafea i na terenu proveo nešto više od dvadeset minuta.

Nakon petog kola, Hetafe ima sedam bodova i nalazi se na 9. poziciji, dok je Osasuna sa šest poena na 12. mestu.