Neroazuri se poigrali sa Frozinoneom: Arnautović strelac u šampionskoj petardi Intera

Taktičke zamisli Simonea Inzagija postale su brend u plavo-crnom delu Milana, koji uživa u finišu sezone proslavljajući osvajanje Skudeta. Dominirao je Inter od samog starta takmičarske godine, a slika na terenima širom “Čizme” nije se promenila ni nakon što je obezbeđen novi trofej namenjen šampionu Serije A.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Pronašli su Neroazuri motiv i večeras u Frozinoneu, gde su deklasirali istoimenog domaćina sa popularnom petardom 0:5.

Nametnuli su gosti prepoznatljiv ritam od prvog sudijskog zvižduka i tako postepeno “mučili” protivnika.

Odbrana Frozinonea prvi put je kapitulirala u 19. minutu, kada se Davide Fratezi odlično snašao posle ubacivanja Markusa Tirama sa leve strane kaznenog prostora.

Dugo se čekalo na novu promenu rezultata, a drugi gol na meču u potpunosti je “dao krila” gostima, koji su potom krenuli u potpuno ofanzivu. Barela je lucidno bocnuo loptu u prostor, a do nje je prvi stigao Fratezi i zatim poslužio Marka Aranutovića kao na tacni. Austrijski reprezentativac je odradio lakši deo posla i duplirao vođstvo.
Sensi je uspeo da proigra Tejdžona Bjukenana u 77. minutu, a mladi Kanađanin je izveo potez, koji spada u grupu onih zbog kojih se dolazi na stadion. Maestralnim udarcem sa ivice kaznenog prostora oduševio je gostujuće navijače.
Osetio je Inter da je domaćin “ranjen”, a mrežu su do kraja meča zatresli lideri ovosezonskog šampiona Italije – Lautaro Martinez i Markus Tiram.