Kada imate samo osamnaest godina i evropske velikane naterate da vas upoznaju malo bolje, jasno je da se radi o ozbiljnom talentu. Dete Crvene zvezde i velika nada srpskog fudbala – Jovan Mijatović, za kratko vreme je eksplodirao i najavio velike domete.
Igranje na četiri fronta, petnaestak golova ove jeseni u svim takmičenjima, odličan su pokazatelj koliko je mladi napadač koristan za ekipu.
Iako još uvek tinejdžer, Mijatović nije poleteo visoko, čvrsto stoji na zemlji – nada se što dužem boravku na Marakani i u intervjuu za Meridian sport ističe da mu se ne žuri za odlaskom u inostranstvo.
“Želim da ostavim trag u Crvenoj zvezdi. Sa samo 18 godina sam igrao u Ligi šampiona, a znamo da je u prošlosti bilo odličnih igrača u Zvezdi koji nisu imali tu mogućnost. Moje misli su vezane samo za Crvenu zvezdu i osvajanje duple krune”.

Jesen iz snova – za samo šest meseci si napravio neverovatan iskorak i pokazao zavidan potencijal. Ipak, Zvezda je polusezonu završila iza Partizana, a u Ligi šampiona osvojen je samo bod.
“Kroz karijeru sam išao korak po korak. Prethodne sezone sam iz Grafičara stigao do prvog tima i bilo mi je potrebno vreme da se adaptiram na sve izazove koji su tada bili ispred mene. Znao sam da posedujem kvalitet i da će mi se sve vratiti kroz naporan rad. Osećam da mogu još mnogo da pružim na terenu i da na taj način pomognem timu. Naravno kada imate ovakve igrače uz sebe, sve je mnogo lakše”.
Jovića je “gušio” Sikimić, a Mijatoviću pravi problem 4.000.000 evra
Bern, Siti, derbi – bio si blizu gola, ali nije htelo. Kako se nosiš sa promašajima i da li uopšte utiču na tebe?
“Veoma mi je žao što nisam uspeo da pomognem ekipi na tim mečevima, gde mi je i možda malo sreće falilo da zatresem mrežu. U derbiju sam postigao dva gola, ali su oba poništena. Pre toga stativa protiv Mančester Sitija. Pokazao sam da mogu da igram na visokom nivou, sa najboljim timovima u Ligi šampiona. Nadam se da ću igrati još mnogo velikih utakmica u Zvezdinom dresu, kao i da ću postići golove na njima”.
Bahar je napustio Beograd nenadano rano, ali ostaće upamćeno da je prvi trener koji ti je dao ozbiljnu šansu u seniorskom fudbalu.
“Kroz karijeru sam promenio mnogo trenera, naročito u mlađim kategorijama. Kao profesionalac uvek radim maksimalno i dajem sve od sebe, bez obzira ko je šef stručnog štaba. Zahvalio bih se svima koji su imali poverenja u mene tokom prethodnog perioda, nadam se da sam se odužio golovima i dobrim igrama na terenu”.

Vladan Milojević je ponovo na Marakani – kako gledaš na dolazak trenera koji je napravio velike uspehe u prvom mandatu?
“Biće mi čast i privilegija da sarađujem sa gospodinom Milojevićem. Kada je pravio vrhunske rezultate na klupi Zvezde, bio sam u mlađim kategorijama i divio sam se tome maštajući da ću jednog dana i ja biti u prvom timu, osvajati titule i igrati u Ligi šampiona”.
Mora da si poseban kada ti Marka posveti pažnju: “U Srbiji su uzbuđeni zbog novog Mijatovića”
Kako se nosiš sa konkurencijom? Ove jeseni si deliu minutažu sa Šerifom.
“Iskreno, ne razmišljam puno o tome, ali je uvek dobro imati konkurenciju. To motiviše nas igrače da još vrednije radimo, naročito nas mlade u prvom timu”.
Ciljevi na proleće?
“Nema tu šta da se priča… Ciljevi su jasni. Osvajanje duple krune i novo učešće u Ligi šampiona”.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.
BONUS VIDEO:



Doc. dr
Ima potencijal i veliki talenat, ali je daleko od toga da bi odlaskom u inostranstvo narocito u neki klub “petice” dobio sansu da igra. Igrac koji u tim godinama promasi 5, da bi pogodio 6.sansu, nema sta da trazi u takvim ligama jer vrhunski fudbal nema vremena za cekanje igraca koji nisu nivo vanserijskih svetskih talenata, sto Mijatovic i nije. Verovatno bi doziveo sudbinu mnogih nasih talenata, koje bi slali na pozajmice u osrednje klubove u kojima se ne bi snasao iz mnogo razloga…
lazar
Svaki normalan klub bi ga gurao jos 2,3 godine pa podigao cenu i prodao ali mi nismo normalan klub!
ilija
Da je srece jos par sezona da ostane ali nema od toga nista
andrija
Utopice ga Terzic za smesne pare i staviti pare u dzep svoj!
tijana
Na leto ide iz Zvezde,i to u Zenut
ruzica
Ostace bar jos polusezonu u Zvezdu
lena
Mali Jovan je opcinjen Zvezdom
ugljesa
Neka ga još koju sezonu njega možemo naplatiti bogato samo yreba biti strpljiv