Totalna ofanziva Juventusa, ali Đenova odnela bod iz Torina - Vlahović isključen

Stara dama iz Torina dočekala je Đenovu u meču 29. kola Serije A, a taj duel okončan je rezultatom 0:0.

Masimilijano Alegri je od prvog minuta dao šansu Filipu Kostiću i Dušanu Vlahoviću, koji je imao nekoliko izglednih prilika, ali nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Srpski napadač je u u samoj završnici meča zaradio isključenje posle brza dva žuta kartona zbog prigovora na sudijske odluke.

Prvi su pripretili gosti u preko Matija Banija, čiji pokušaj u sedmom minutu je zaustavio Vojčeh Ščesni.

Nakon toga su usledili sve opasniji napadi crno-belih, a blizu pogotka bio je Federiko Gati u 32. minutu, ali njegov udarac je u poslednjem trenutku izblokiran.

Na pauzu u poluvremenu se otišlo bez pogodaka.

Posle 15 minuta igre u nastavku Kostić je prepustio mesto Semjuelu Ilingu, koji je u 67. minutu pogodio stativu.

Bio je to period totalne ofanzive Juventusa, a dva minuta kasniej malo je nedostajalo da Vlahović donese vođstvo domaćinu.

Njegov pokušaj glavom završio je pored gola.

Srbin je i u 75. pripretio, ali nije uspeo da iskontroliše nešto slabiji centaršut Kambijasa sa desnog boka.

Usledio je još jedan pokušaj Ilinga, koji se prilikom šuta okliznuo i nije bilo opasnosti po golmana gostiju.

Do kraja su oba stratega izvršila nekoliko izmena, a još jedan rezervista u domaćem taboru – Mojze Kin pogodio je stativu u 90. minutu.

U trećem minutu sudijske nadoknade Vlahović je tražio jedanaesterac posle šuta kada je lopta pogodila u ruku igrača Đenove, ali arbitar je procenio da nije bilo namerno.

Do kraja nije bilo promene rezultata, kojim zadovoljniji više može biti tim Alberta Đilardina.

UŽIVO: Mladost – Partizan