Benzema se probudio iz zimskog sna i odveo Al Itihad u finale

Turbulentan početak kalendarske godine na profesionalnom polju doživeo je nekadašnji osvajač Zlatne lopte, Karim Benzema. Proslavljeni Francuz je nedoličnim ponašanjem uspeo da iznervira upravu, ali prvenstveno stručni štab predvođen Marselom Galjardom, te sebe eliminiše sa spiska igrača na koje je Argentinac privremeno računao.

SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.

Pauza je bila kratka, ali bivši as madridskog Reala se sporo “vraćao” u ritam. Dugo se čekalo da proradi prepoznatljiva gol-mašina, a onda je samo 56 sekundi bilo dovoljno Benzemi za buđenje iz produženog zimskog sna.

Karim je zatresao mrežu Al Vehde već u prvom minutu polufinalnog meča Superkupa Saudijske Arabije i tako nagovestio tok meča u Abu Dabiju.

Nakon prvog pogotka Benzeme u 2024. godini, prednost je krajem prvog poluvremena duplirao Abderazak Hamdalah iz Maroka.

Tada je već bilo jasno da Al Vehdi nema spasa, a Husein Al Eisa je u sedmom minutu sudijske nadoknade postigao počasni pogodak za 2:1.

Al Itihad će u finalu odmeriti snage sa boljim iz rijadskog derbija Al Hilala i Al Nasra.