Kraj niza Aston Vile, Zaniolo u 98. minutu sprečio poraz

Posle 15 uzastopnih pobeda i rekordnog niza, Aston Vila je pred svojim navijačima odigrala nerešeno protiv Šefild junajteda 1:1 (0:0).

Uoči meča izabranici Unaja Emerija bili su apsolutni favoriti za pobedu, njom su mogli makar privremeno da se probiju i na čelnu poziciju Premijer lige, ali nisu uspeli u tome.

Izabranici Krisa Vajldera umalo nisu šokirali domaćina protiv kojeg su imali vođstvo sve do osmog minuta nadoknade vremena kada je Zaniolo prvencem spasio Vilu poraza.

Prvo poluvreme proteklo je u očekivanoj terenskoj inicijativi domaće ekipe koja nije uspevala da pronađe put do gola Foderingema.

Uspela je Vila da probije led i zatrese mrežu “oštrica” u 59. minutu kada je pogodio Bejli, međutim posle VAR provere taj pogodak je poništen zbog prekršaja.

Puleni Unaija Emerija krenuli su na sve ili ništa od tog trenutka, a to je ostavilo dovoljno prostora bivšem omladincu Aston Vile Kameronu Arčeru da posle dodavanja Hamera postigne vodeći pogodak za Šefild junajted u 87. minutu.

Činilo se da će domaćin zabeležiti prvi poraz u na Vila Parku, ali to je onemogućio Nikolo Zaniolo pošto je Italijan svojim prvim ligaškim pogotkom za Vilu u osmom minutu nadoknade vremena postavio konačnih 1:1.