Crna Gora ubedljiva, Turska i Luksemburg iznenađenja, rekord Modrića

Danas su na programu kvalifikacioni mečevi 2. kola za Svetsko prvenstvo, a na otvaranju runde pobede su upisali Rusija i Crna Gora, dok je Turska nešto kasnije pričinila još jedno „blago“ iznenađenje.

Rusija je u Sočiju savladala reprezentaciju Slovenije sa 2:1 (2:1). Oba pogotka delo su Artjoma Dzube, koji je bio precizan u 26. i 35. minutu. Defanzivna linija Slovenije je podbacila, pa je Jan Oblak lako matiran u oba slučaja.

Ali je potom usledio u odgovor Slovenaca i to minut nakon drugog gola. Josip Iličić je sa 25 metara iz okreta pogodio dalji ugao. Ipak do kraja, gosti nisu izbegli poraz, uprkos sve boljoj ofanzivnoj igri.

Crna Gora je pak do druge pobede u kvalifikacijama stigla u Podgorici, nad Gibraltarom sa 4:1 (2:1). Do vođstva su Crnogorci stigli u 26. minutu, preko Fatosa Bećiraja, na asistenciju Uroša Đurđevića.

Nekoliko minuta kasnije, gosti su izjednačili sa bele tačke, pogodio je Stiče. Ipak, pred kraj prvog dela, Simić je postavio 2:1, nakon asistencije Kosovića.

Početkom drugog dela, Tomašević je povisio na 3:1, a u 80. minutu Stevan Jovetić je postavio konačnih 4:1. Ujedno, ovo je crnogorskom kapitenu treći pogodak u kvalifikacijama.

Zanimljivo u ovom kolu kvalifkakcija bilo je i u duelu Hrvatske i Kipra. Domaćini su na kraju trijumfovali pogotkom Maria Pašalića iz finiša prvog dela, 1:0. Igrao se 40. minut kada je najbolje reagovao i odbijenu loptu poslao u mrežu. Međutim, mogla je Hrvatska i do ubedljivije pobede, ali je i strahovala do samog kraja.

Međutim, pored pobede vatrenih, govoriće se i o rekordu kapitena Luke Modrića.

Naime, sjajni vezista je igrač sa najviše nastupa u reprezentativnom dresu, 135. Za nacionalni sastav je debitovao 2006. godine i postigao je 16 golova. Na vrhu liste prestigao je legendarnog Darija Srnu.

Turska je potpuno nadigrala Norvešku i slavila sa 3:0 (2:0). Nakon trijumfa nad Holandijom, sada su upisali novu pobedu.

Prednost su stekli u četvrtom minutu preko Tufana, da bi na 2:0 povisio Čaglar Sojundžu. Odgovora Norvežana nije bilo do kraja prvog dela, ali ni u nastavku, pa je Turska ubrzo po početku drugog poluvremena stigla i do trećeg pogotka, ponovo je precizan bio Ozan Tufan. Turski defanzivci potpuno su nadigrali Halanda.

Belorusija je savladala Estoniju sa 4:2, iako su gosti do samog kraja bili u igri, dok je Holandija upisala očekivanu pobedu nad Letonijom, 2:0.

U večernjim terminima, Češka i Belgija su igrale 1:1, a Slovačka i Malta 2:2.

Ipak, interesantno je bio u susretu Irske i Luksemburga, a gosti su odneli pobedu 1:0. Zanimljivo je bio do 85. minuta. Oba tima sui mala otvorene šanse da psotignu pogodak vredan pobede, a to je za rukom pošlo Gersonu Rodrigesu. Iznenadio je defanzivnu liniju Irske i postavio konačan rezultat pet minuta pre sudijskog zvižduka.

Dejana Savićevića posle 20 godina smenjuju sa mesta predsednika FSCG?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: NAJJAČE MMA OGRANIZACIJE NA SVETU SEM UFC