Žreb za četvrtfinale Kupa Srbije spojio je Novi Pazar i Crvenu zvezdu, a uoču utakmice kraj Jošanice, očekivanja je izneo šef struke Pazara, Nenad Lalatović.
Bivši fudbaler i trener Zvezde, istakao je da gaji veliko prijateljstvo sa šefom struke crveno-belih Dejanom Stankovićem.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Deki je moj veliki prijatelj, znamo se od sedme godine. Izrastao je u izvanrednog trenera, pokazao se gde god je radio. Uvek me je pobeđivao, ali voleo bih da neki treneri malo idu mojim putem. Čačak, Novi Pazar, Lučani… Ne umanjujem nikoga, poštujem svakoga“, rekao je Lalatović novinarima na Gradskom stadionu.
Prisetio se i svog perioda na klupi crveno-belih, napravio poređenje.
“Za mene je Crvena zvezda jedan od najvećih klubova u Evropi. Neverovatno su napredovali u odnosu na vreme kad sam ja tamo radio, kad nije bilo para. To je očekivano i sasvim zasluženo. Voleo ga neko ili ne, moram da pohvalim Zvezdana Terzića. Odlično radi svoj posao. Najveće je rukovodeće ime u srpskom fudbalu“.
O sastavu predstojećeg rivala pričao je isključivo u superlativima.
“Šta reći o Marku Arnautoviću, Aleksandru Kataiju, Timiju Maksu Elšniku, Radetu Kruniću, Strahinji Erakoviću, Milošu Veljkoviću, da ne nabrajam dalje, možda nekoga izostavim. Krunića sam hteo kao trener Zvezde, ali nije bilo para da ga dovedemo iz Donjeg Srema. Zvezda ima dva tima. I sa tim drugim bi osvojila titulu. Budžet joj je između 50 i 70 miliona evra, naš ispod dva miliona“.
Dotakao se i sudije predstojećeg susreta, Danila Nikolića.
“Sudija je kojem želim lepu budućnost, pred njim je da pokaže da ima onu stvar, a Srbija da pokaže koliko je jaka. Videćemo to po suđenju. I ja se borim kao Stanković, moji igrači se bore. Mislim, nije smak sveta izgubiti, ali je sramota ne proliti krv i znoj za Novi Pazar. Posle Lila je Deki rekao da je imao utisak kako je sudija sve vreme išao da ošteti njegov tim. Ne bih voleo da sutra ja imam takav utisak. Zvezdi pomoć nije potrebna. Očekujem da Nikolić bude neprimetan, da obe ekipe odigraju najbolje moguće, da publika navija, da mi probamo ono što sanjamo. Kad se porodica drži, to je nešto najjače. Voleo bih da se držimo i posle ove utakmice, da ne bude kazni. Ja uživam ovde u momentu, u Pazarcima. Mislim da je 90 odsto ljudi u Srbiji ubeđeno da će nas Zvezda izbaciti, a svi ljudi ovde će navijati za Pazar. Ovde sam kao kod kuće. Samo ako je tako, mogu da pokažem svoj kvalitet“.
Veruje Lalatović u svoj tim.
“Radili smo fenomenalno. Atmosfera je odlična. Novi Pazar je od Crvene zvezde primio deset golova na dva poslednja meča. Ne želim da se to ponovi. Ako Bode može da prođe Inter u Evropi, možda i mi možemo Zvezdu. Božja volja je kako će biti. Moramo da budemo jak kolektiv da bismo parirali. Rekao sam momcima da nemaju šta da izgube, ali da njihovi očevi, majke, babe, dede, braća i sestre treba da budu ponosni. Oni veruju u njih“.
Otkrio je i neke od ciljeva za predstojeći četvrtfinalni duel i istakao da će se ekipa spremati za eventualne jedanaesterce.
“Puls mi je uvek na 200, igrao sa Zvezdom ili Javorom. Samo ne bih da primimo rani gol, makar s nulom da odemo na poluvreme. Onda bismo mogli u drugom delu da iskoristimo neku šansu. Penali? Maštao sam i tome, kao kada sam osvojio moj prvi trofej sa Vojvodinom. Vežbačemo ih danas“, zaključio je Nenad Lalatović.
Bonus video:


