Lautaro odveo Argentinu u četvrtfinale, bivši štoper Zvezde otvorio put Kanađanima (VIDEO)

Paralelno sa Evropskim prvenstvom igra se i Kopa Amerika, a u noću u kojoj je Srbija razočarano konstatovala još jedno ispadanja reprezentacije u prvoj fazi takmičenja, odigrane su dve utakmice na turniru u SAD.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

Argentina je minimalcem protiv Čilea došla do druge pobede i tako ostvarila plasman u drugu fazu – 1:0.

Gol odluke pao je u 88. minutu. Posle gužve u kaznenom prostoru Čileanaca i serije odbitaka, lopta je došla do Lautara Martineza, a napadač Intera je zakucao loptu u mrežu iza Klaudija Brava.

Propustio je priliku da nokautira rivala u završnici, pošto ga je Bravo zaustavio u situaciji jedan na jedan, ali nije bilo promene rezultata, pa je Lautarov pogodak na kraju bio vredan sva tri boda.

Prvi kandidat da iz Grupe A u četvrtinale sa Argentinom prođe je – Kanada. Posle poraza od Gaučosa na premijeri (0:2), Kanađani su došli do prve pobede, pošto su savladali Peruance 1:0.

Bivši fudbaler Crvene zvezde, Migel Arauho, je uvalio Peru u problem kada je zaradio direktan crveni karton u 59. minutu, a to je ubrzo iskoristio Džonatan Dejvid.

Samo 15 minuta nakon što je Arauho zaradio crveni, napadač Lila je sjurio ka golu Perua i zatresao mrežu preciznim udarcem za prednost, a ispostaviće se i zlata vrednu pobedu.