Navijači koji prate mečeve nižih liga u Engleskoj ostali su u čudu kada su shvatili da za veteranski tim Vitenšoa nastupa čitav niz bivših premijerligaških zvezda. Među njima su Emil Heski, Džoleon Leskot, Nedum Onuoha, Stiven Ajrland, Papis Sise, Džordž Bojd, Deni Drinkvoter, Majnor Figeroa i Umar Nijase.
Leskot, koji je završio profesionalnu karijeru pre osam godina, sada blista u devetom rangu engleskog fudbala, gde je nedavno postigao het-trik za svoj tim u okviru Češir lige veterana. Dokaz da godine nisu prepreka za fudbalsku strast, pokazali su i njegovi bivši saigrači iz Sitija Ajrland i Onuoha, kao i bivši vezista Barnlija Bojd.
Meridian sport ti donosi BONUS DOBRODOŠLICE – do 6.500 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Vitenšo dominira ligom, trenutno je devet bodova ispred drugoplasiranog Saut Liverpula, a ta prednost je stigla upravo od trenutka kada su se timu pridružili nekadašnji profesionalci, koji zajedno broje 822 nastupa u Premijer ligi.
Ekipa je nedavno raznela Redklif Old Bojse rezultatom 10:1. Bojd je dao pet golova, Ajrland četiri, a Leskot, sada u ulozi napadača, takođe se upisao u strelce. U drugom meču, protiv AFC Montona, slavili su sa 7:1. Ajrland je ponovo postigao četiri gola, dok je Leskot zabeležio još jedan het-trik.
Većina ovih veterana danas ima trenerske obaveze ili uloge u medijima. Onuoha radi u Mančester sitiju kao ambasador za zajednicu, dok je Leskot nedavno bio deo privremenog stručnog štaba Lija Karslija u reprezentaciji Engleske, posle odlaska Gareta Sautgejta.
Leskot, koji je za Englesku odigrao 26 utakmica, govorio je o svojoj novoj avanturi u podcastu In the Mixer.
“Igram kao napadač u ekipi preko 35 godina. Pretrčao sam 10 kilometara na prošlom meču. Dva gola su bila tipična za špica, prepoznao sam opasnost, a kod trećeg sam naterao defanzivca na grešku. Za ovaj nivo, mogu da pritisnem poprilično jako. Odbrambeni igrač je hteo da vrati loptu, prekratko, i ja sam obišao golmana“, rekao je kroz smeh.
Čuveni komentator Martin Tajler dodao je u šali.
“Ovo je ekskluziva! Naslov bi trebalo da glasi: ‘Džoleon Leskot postigao het-trik!’”.
U ligi, Leskot, Ajrland i Bojd zajedno imaju 17 golova, pri čemu je Ajrland prvi strelac sa osam pogodaka u samo dva meča. Klub je nedavno objavio i video snimak spektakularnog slobodnjaka Ajrlanda protiv AFC Montona, koji je izazvao oduševljenje javnosti.
Serija izvanrednih partija se nastavila. Bivši napadač Njukasla, Papis Sise, postigao je svih šest golova u pobedi nad Kolegiejt Old Bojsima u trijumfu od 6:2. U međuvremenu, i Deni Drinkvoter, bivši fudbaler Čelsija i Lestera, registrovan je za tim, ali još nije debitovao.
Zanimljivo je da je i bivši fudbaler Mančester junajteda Daron Gibson nastupio za seniorski tim Vitenšoa u pobedi od 3:1 nad AFC Liverpulom u septembru.
Razlog zašto se toliki broj bivših premijerligaša okupio u istom klubu zapravo je jednostavan. Mnogi od njih žive u obližnjem “zlatnom trouglu” Češira, koji obuhvata Alderli Edž, Vilmslou i Prestberi, luksuzne kvartove udaljene manje od 10 kilometara od Vitenšoa. Taj region, poznat i kao “pojas fudbalera”, dom je mnogim zvezdama iz Liverpula, Evertona i iz oba mančesterska kluba.
Bonus video:


