VEČE REMIJA U LIGI NACIJA: Kramarić sa kreča doneo bod Hrvatskoj protiv Francuske!

Širom Evrope igrani su mečevi drugog kola Lige nacija. Najzanimljivije je bilo u Hrvatskoj gde su “Vatreni” u finišu, golom Kramarića stigli do boda protiv Francuske.

Povela je Francuska golom Adriena Rabioa u 52. minutu, da bi Hrvatska izjednačila pogotkom Andreja Kramarića iz penala u 83. minutu.

Obe selekcije posle dva kola imaju po jedan bod, pošto su u prvom kolu doživele poraze, Hrvatska od Austrije na svom terenu, a Francuska od Danske kao domaćin.

U narednom kolu, Hrvatska će gostovati Danskoj, dok će Francuska gostovati Austriji.

Drugi meč ove grupe između Austrije i Danske počeo je sa zakašnjenjem zbog nestanka struje. Nastavio se posle dužeg prekida, a Danci su slavili sa 2:1 golovima Hojbjerga i Larsena. Jedini pogodak za domaću ekipu delo je Šlagera.

U diviziji B viđen je još jedan remi – Island i Albanija odigrali su kao i Hrvatska i Francuska – 1:1.

Povela je Albanija golom Taulanta Seferija u 30. minutu, da bi Island izjednačio u 49. minutu golom Jona Dagura Torsteinsona.

U narednom kolu Island će 13. juna gostovati Izraelu, dok će Albanija 10. juna dočekati Izrael.

Divizija C donela nam je dva meča – u Belorusiji je Azerbejdžan uspeo da odoli i odnese bod (0:0), dok je Kazahstan savladao Slovačku u gostima golom Darabajeva (0:1).

Fudbaleri Letonije pobedili su na svom terenu Lihtenštajn sa 1:0 kolu Grupe 1 Divizije D Lige nacija.

Strelac pobedonosnog gola za Letoniju bio je Arturs Zjuzins u 73. minutu.

Letonija je posle dva kola upisala dve pobede, dok je Lihtenštajn zabeležio oba poraza.

U narednom kolu, Letonija će gostovati Moldaviji, a Lihtenštajn će gostovati Andori. U okviru iste grupe Andora i Moldavija odigrali su bez golova.

Meridian/ Beta

OD RADOJEVIĆA DO OBLAKA: Golman kom je Mitar dao prvi gol u karijeri poručio – ako pročita, neka me zove na kumstvo da proslavimo!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov) – Imam slomove nerava zbog jednog kluba… EP29