Vladimir Golemić je posle godinu dana ponovo u prilici da igra fudbal na Apeninskom poluostrvu. Srpski defanzivac, zbog rezultata lekarskih pregleda, nije imao pravo da se takmiči u italijanskom fudbalu tokom prethodne sezone, ali je sada ta prepreka iza njega, što je i bio povod za intervju za “Il Giornale di Vicenza”.
Meridian sport ti donosi BONUS DOBRODOŠLICE – do 6.500 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Kada postoji problem, postoji i način da se reši. Uvek sam tako razmišljao, ali potrebna je odlučnost. Kada su mi krajem jula 2024. godine rekli da nisam sposoban da igram, počeo sam da zovem, da se informišem, da se suočavam sa medicinskom komisijom. Jednostavno, želeo sam da idem napred. A kada sam shvatio da mogu da igram u inostranstvu, rekao sam sebi: ‘U redu, idem iz Italije’ – i pojavila se prilika u srpskom prvenstvu. Potom su usledili novi pregledi, dok mi krajem jula nisu rekli da sam sposoban i za Italiju. Presrećan sam”, rekao je Golemić i dodao da je verovao u ovakav rasplet:
“Očekivao sam da ću dobiti pozitivne rezultate, jer poznajem svoje telo. Uvek sam se osećao dobro, nikada nisam osećao umor, uvek sam živeo na isti način. Od trenutka kada sam proglašen nesposobnim do danas – ništa se nije promenilo.”
Posle šest meseci provedenih u Srbiji, u redovima Mladosti iz Lučana, Golemić je ponovo u situaciji da razmatra opcije na Čizmi.
“Vraćam se na teren, u Rimu sam da treniram i da budem spreman za sledeći klub, ne želim da čekam posle avgusta. Imao sam ponude iz Poljske, Švajcarske i istočne Evrope, ali želim da ostanem u Italiji. Imam četiri ponude, a jedan klub iz Serije C želi da se bori za promociju. Videćemo, izabraću onoga ko ima ozbiljan projekat.”
Iskusni defanzivac sa problemima se suočio dok je imao ugovor sa Vićencom, a klub iz Serije C napustio je razočaran.
“To je još otvorena rana i nikada neću zaboraviti kako su me tretirali. Klub je mogao da učini sve da mi pomogne, makar samo psihološkom podrškom, ali nije učinio ništa. Ne, to nije ‘bilo, pa prošlo’ – ja ne zaboravljam. Ostali su prijatelji, pre svega Sara i Fabricio, a zatim i moji saigrači – stalno smo u kontaktu. Za mene je to bila druga porodica.”
Samo nekoliko nedelja pre suspenzije, Golemić je predvodio ekipu u pohodu ka Seriji B kao kapiten, ali je zbog crvenog kartona propustio finalni dvomeč plej-ofa protiv Kararezea, u kojem su srušeni snovi Vićence.
“Još mi je žao što nisam igrao revanš u Karari – pobedili bismo u finalu. To je bilo teško vreme: izgubiti priliku za Seriju B i mesec dana kasnije čuti da nisi sposoban… užasan jul. Prošla sezona? Nedostajao je pravi lider. Lider se rađa, ne postaje – to je osećaj koji nosiš u sebi. Ako protraćiš ključne utakmice, znači da lidera nije bilo.”
Golemić se još jednom prisetio susreta sa Robertom Bađom.
“Pozvao me je u svoju kuću preko prijatelja Fabricija. Popili smo kafu, u velikoj jednostavnosti. Bađo je duboka osoba koja ume da dotakne prave žice. Tada još nisam znao da li ću moći da igram, ali mi je rekao: ‘Vladimire, igrati fudbal je prelepo, ali na kraju su najvažniji ljudi koji su uz tebe svakog dana. Odnosi vrede više.’ Tada sam shvatio da mi je porodica na prvom mestu i zahvaljujući mojoj ženi i deci sada sam spreman da se vratim na teren. U Italiji”, rekao je Golemić.
Bonus video:



davidpantelic80
Golemic je napokon spreman za povratak u Italiju