VRATIO SE STARI LIVERPUL: Bornmut sve platio - devet golova i izjednačen rekord! (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula su ubedljivo savladali Bormut na “Enfildu” sa 9:0 u okviru četvrog kola Premijer lige. Izabranici Jirgena Klopa su dominirali tokom čitavog meča.

Posle veoma lošeg starta sezone, gde je Liverpul remizirao sa Fulamom (2:2) i Kristal Palasom (1:1), a potom pretrpeo poraz od Mančester junajteda (2:1), konačno se vratio na pravi put.

Naime Redsi su već za poluvreme protiv Bornmuta uspeli da povedu sa 5:0.

Već u trećem i šestom minutu izabranici Jirgena Klopa su došli do dvostrukog vođstva. Firmino je poslao dugačak pas u prostor, a sve to lepo je ispratio Luis Dijaz koji je glavom matirao Marka Traversa za 1:0. Samo malo nakon toga, ponovo je Brazilac bio u ulozi asistenta, a izvan šesnaesterca se nalazio Harvi Eliot koji je snažnim udarcem doneo dva gola prednosti – 2:0.

Kanonada Liverpula je nastavljena u 28. minutu. brazilski fudbaler je uspeo da upiše i treću asistenciju, a gol je postigao Trent Aleksander-Arnold takođe sa velike razadljine – 3:0. Samo tri minuta kasnije, Firmino se upisuje i u strelce. Posle pokušaja Mohameda Salaha da ubaci loptu u šesnaesterac, lopta se odbila do Brazilca, koji je matirao Traversa za ubedljivih 4:0.

Tačku na raspucano poluvreme stavio je Virdžil van Dajk posle centaršuta Andrju Robertsona iz kornera.

Mogli smo očekivati da Liverpul ne želei tu da stane. Ekipa Skota Parkera je izgledala očajno.

Ponovo su “Redsi” postigli pogodak u ranoj fazi. Tačnije, Kris Mepam ju je smestio u sopstvenu mrežu. Ubrzo je i Firmino stigao do svog drugog gola nakon čega je neočekivano izmenjen.

Trostruku izmenu je izveo Klop, a jedan od onih koji je ušao u igru, i to po prvi put, je bio i Stefan Bajčetić, španski fudbaler srpskog porekla.

Ušao je i Kostas Cimikas i do kraja meča dva puta asistira za debitantski gol Fabija Karvalja i drugi na ovom meču za Luisa Dijasa.

Zanimljivo je da niti u jednom golu nije učestvovao Mohamed Salah koji je imao nekoliko opasnih prilika iz kojih nije uspeo da postigne gol.

Ovo je bila prva pobeda u sezoni za Liverpul kojem će ona biti veoma važna u psihološkom smislu i povratku u sezonu. Što se tiče Bornmuta, zabeležili su samo pobedu u prvom kolu i tri poraza.

U narednom kolu, ekipa Skota Parkera dočekuje Vulvse, dok Redsi takođe na “Enfildu” čekaju Njukasl.

Standings provided by SofaScore LiveScore

JUNAJTED ULAZI U SERIJU: Bruno za slavlje “đavola”, De Hea sačuvao mrežu! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE:MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Englesku i osvoji dres! EP05 | Meridian