Trener Liverpula Jirgen Klop je govorio o plasmanu njegovog tima u četvrtfinale Lige šampiona i istakao da je to bilo zasluženo.
“Redsi” su se plasirali među osam najboljih timova Evrope uprkos porazu od Intera 1:0 na “Enfildu. Oni su uspeli da odbrane dva gola prednosti sa prvog meča iz Milana, gde su takođe tokom većeg dela bili dominantniji tim.
– Umetnost fudbala je izgubiti prave utakmice. Mrzim da gubim, ali ako postoji neka utakmica u kojoj možeš da priuštiš poraz to je onda bila ova jer je glavni cilj ovog takmičanja proći dalje – rekao je Klop.
Inter je došao do prednosti na “Enflidu” u 62. minutu, kada je Lautaro Martinez maestralno pogodio rašlje na asistenciju Aleksisa Sančeza, koji je minut kasnije dobio drugi žuti karton i isključenje. Tada su pale sve nade “Nerazura”.
– Nije da sam presrećan, veoma sam srećan jer smo prošli dalje jer kad smo videli žreb rekli smo “OK, biće teško”. Ali prošli smo dalje u dva meča i mislim da smo to zaslužili – dodao je Nemac.
Liverpulovi igrači su tokom pola sata igre sa igračem više dva puta pogađali okvir gola.
– To je jedno veliko ‘da smo’, ali da smo iskoristili svoje šanse iz prekida i drugih situacija, a komično je kako smo promašivali, na kraju bismo dobili i ovu utakmicu. Ali jedina stvar koja me interesuje je da je pošteno što smo prošli dalje – zaključio je Klop.
VEČE ZA LIGU ŠAMPIONA: Real čeka PSŽ za „osvetu“, Siti bez pritiska!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: FMP Meridian – SC Derby 76:85 | STEFANOVIĆ: „Nikako da ugrabimo tu jednu pobedu“



rastko
Trener mora sa timom da uvek ide na pobedu!!!!