Preokret Klopove čete: Ogbene uplašio Enfild, Holanđani pokrenuli mašineriju

Osvajanjem celog plena Liverpul se osamio na vrhu tabele. Izabranici Jirgena Klopa savladali su nakon preokreta ekipu Lutona u 26. kolu Premijer lige i tako se bodovno odvojili od glavnih konkurenata u borbi za titulu.

Domaćin je na “Enfildu” slavio sa 3:1, pa sada ima četiri boda više u odnosu na Mančester siti i pet više od Arsenala, uz napomenu da spomenuti timovi imaju meč manje.

Čiedozi Ogbene je utišao pristalice engleskog velikana već u 12. minutu susreta. Pokupio je irski napadač odbitak, koji je stigao posle šuta sa levog boka, pa na drugoj stativi hitro reagovao i loptu glavom poslao u mrežu.

Preživeli su gosti do odlaska na veliku pauzu, a onda ih je u nastavku osula paljba holandskog tandema.

Prvi je na scenu stupio Virdžil Van Dajk, kada je u 56. minutu u svom maniru maestralno šutirao glavom posle centaršuta iz kornera Aleksisa Mek Alistera.

Samo 120 sekundi kasnije na isti način pristalice Liverpula obradovao je Van Dajkov sunarodnik – Kodi Gakpo. Ponovo se u ulozi asistenta našao Argentinac, a Gakpo je ispratio let lopte i pravovremeno postavio glavu.

Pitanje pobednika rešeno je u 71. minutu kada je viđena minijatura Luisa Diaza. Kolumbijac je pokazao kakav je majstor, a loptu je prethodno do njega doturio Endru Robertson i tako nastavio trku sa Aleksander-Arnoldom za najboljeg asistenta među defanzivcima u istoriji Premijer lige.
Konačan rezultat postavio je u poslednjem minutu meča Harvi Eliot. Mladi vezista je precizno šutirao sa ivice šesnaesterca.