Rutinska pobeda Mančester sitija za nastavak šampionske trke - Njukaslu "klizi" Evropa (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija su savladali Njukasl sa 2:0 na “Etihadu”, u okviru 26. kola Premijer lige. Izabranici Pepa Gvardiole su tako nastavili trku za prvoplasiranim Arsenalom.

Siti posle ove pobede se nalazi na drugom mestu sa 58 bodova, dok Arsenal ima dva više uz utakmicu manje. Sa druge strane, Njukasl ima dve utakmice manje od “Građana” i nalazi se na petom mestu sa 41 osvojenim bodom.

Domaća ekipa je mogla do vošđstva već u prvom minutu, kada se u odličnoj šansi našao Džek Griliš, ali je lopta završila malo iznad prečke.

Ipak, Siti je uspeo da dođe do vođstva i bolju igru je krunisao u 15. minutu. Rodri je sjajno pronašao Fila Fodena, koji je rutinski savladao Nika Poupa za 1:0.

Do kraja prvog dela igre, izglednu šansu je imao i Erling Haland, ali su ga centimetri delili do 28. gola u sezoni.

Opao je ritam u drugom poluvremenu, a tačku na meč je stavio Bernardo Silva u 67. minutu na asistenciju Halanda. Norvežanin nije uspeo da se upiše u strelce, ali je sjajno proigrao portugalskog vezistu za 2:0.

U narednom kolu Mančester siti gostuje Kristal Palasu u Londonu, dok Njukasl dočekuje Vulvse.