Pritisak - šta je to? Siti pregrmeo i Totenhem, igrač "koji nije za velike utakmice" doveo Građane pred vrata istorije!

Šampioni – šampionski! Mančester siti na korak je od nove, četvrte uzastopne titule šampiona Engleske, pošto je u Londonu, na najtežem gostovanju u sezoni, uspeo da savlada Totenhem 2:0 (0:0) i dođe na pobedu od od krunisanja.

Ekipa Pepa Gvardiole nije dozvolila Arsenalu šansu koju čekaju 20 godina, pa će u nedelju na Etihadu protiv Vest Hema imati “zicer” oko rešavanja trke, gde bi sve osim trijumfa Građana bilo ravno senzaciji.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Erling Haland pogodio je mrežu Pevaca – dva puta, golovima u 51. i 90. minutu i svim kritičarima smanjio “volume” u raspravama gde on nije igrač za velike utakmice.

Gol u najvažnijem meču Premijer lige, dovoljan za trijumf i po svemu sudeći novu titulu – dovoljan je pokazatelj ratničkog mentaliteta norveškog napadača, koji će i ove sezone poneti zvanje najboljeg strelca, pošto je trenutno na 28 pogodaka, sedam više od Kola Palmera na devedeset minuta do završetka ovosezonske avanture.

Imao je Totenhem svoje šanse u prvom delu, Bentakur je već u uvodnim minutima mogao da se proslavi, ali Ederson je bio na visini zadatka. Sa druge strane, Foden i De Brujne su bili opasnost po večeras sjajnog Vikarija, pa je rezultat posle 45 minuta bio – 0:0.

24135696244920

I samo što se meč nastavio, Siti je došao do prednosti. Igrao se 51. minut, kada je De Brujne pronašao snalažljivog Halanda na drugoj stativi, kome nije bilo teško da postavi nogu i smesti loptu u mrežu za neopisivo slavlje igrača i mnogobrojnih navijača iz Mančestera na tribinama.

Ipak, probudio se u nastavku Totenhem, pokušavao da izjednači, a činilo se da im je posao olakšan kada je Romero povredio Edersona i poslao ga van terena. Naime, Argentinac je kukom udario brazilskog golmana u glavu, a posle nekoliko minuta procenjeno je da ne može da nastavi meč, što je Edersona toliko razbesnelo da je na klupi polomio sve oko sebe, a uz to i briznuo u plač.

Kalinjingradsko iznenađenje: Baltika preko Spartaka do superfinala Kupa Rusije

Reagovao je Gvardiola sa Ortegom kao zamenom za Edersona – i pogodio. Iz senke je postao junak velike pobede, pošto je zaustavio zicera Kuluševskog i Sona i uz Halanda doveo tim na milimetar od nove žurke na Etihadu.

I onda kada je možda delovalo da sjajan duel ulazi u dramu – penal. Poro je oborio brzonogog Dokua, a sudija pokazao na belu tačku, što je bio signal za Halanda da eventualnim pogotkom i potvrdi veliki trijumf – što se i dogodilo.

Hladnokrvno izvedena najstroža kazna, golman u jednu, lopta u drugu stranu – 2:0.

Čiča miča, gotova priča…

Da je situacija u engleskom fudbalu, totalno “luda” – svedoči i anketa sprovedena među navijačima Totenhema, a u kojoj se velika većina složila sa tim da bi bilo dobro da njihov voljeni klub izgubi od Sitija, kako Arsenal – inače, najveći rival – ne bi domogao krune.

Kad je teško – Veljko Birmančević: Dva gola srpskog asa približila Spartu tituli

Balkanska mantra “da komšiji crkne krava” savršeno oslikava strast i fudbalsku mržnju, za koju se na Ostrvu činilo da izumire, a Totenhem porazom i zvanično ispustio šansu da se nađe u Ligi šampiona naredne sezone, ali, čini se da to navijačima neće biti preveliki problem – jer, kako kažu – neće se pamtiti dali je Totenhem ušao u Ligu šampiona te 2024. godine, već da su doneli Arsenalu trofej Premijer lige.

_______________________________________________________

Totenhem: Vikario – Pedro Poro, Romero, Dragušin, Van De Ven – Bentankur (od 55. Kuluševski), Hejbjerg (od 85. Skip), Pape Sar (od 85. Lo Selso) – Džonson, Son, Medison (od 90+3 Mur)

Mančester Siti: Ederson (od 69. Ortega) – Voker, Akanđi, Dijaš, Gvardiol – Rodri, Kovačić – Bernardo Silva, De Brujne (od 69. Doku), Foden – Haland (od 90+5 Alvares)