Manćini prekinuo dvogodišnji post: Roma je novi vladar Rima

Lacio poslednje dve godine nije znao za poraz u derbiju “Della Capitale”. Međutim, danas je sreća bila na strani Rome koja je golom Manćinija preotela primat nad prestonicom Italije.

SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imali su gosti. Ćiro Imobile, najbolji strelac Lacija, bio je u izglednoj pozciji za gol već u sedmom minutu meča, ali je bio neprecizan.

U maniru svih velikih italijanskih mečeva obe ekipe su bile maksimalno skoncentrisane na to da ne prime gol, pa nije bilo previše uzbuđe tokom prvog poluvremena.

Međutim, Roma je iz prve prave prilike uspela da dođe u vođstvo. Igrao se 42. minut meča kada je Dibala izveo korner, a najviši u skoku bio Manćini koji je zakucao loptu glavom za 1:0.

Golom štopera Rome postavljen je konačan rezultat prvog poluvremena, a prvu priliku u nastavku meča ponovo je imao domaći sastav.

El Šaravi je uspeo da primi loptu u kaznenom rivala i uputi odličan udarac ka golu rivala, ali lopta je pogodila stativu.

Dugo se čekalo na odgovor Lacija, a on je usledio u 64. minutu susreta. Kamada je uspeo da postigne pogodak, ali je na kraju isti poništen usled ofsajda.

Do kraja meča Roma je uspela da sačuva stečenu prednost i upiše velika tri boda u trci za Ligu šampiona. Vučica trenutno zauzima peto mesto na tabeli Serije A sa 55 bodova, dva manje od četvrtoplasirane Bolonje, dok je Lacio sedmi i sve dalje od učešća u Evropi sledeće sezone.

Velikog udela u odličnim rezultatima Rome ima Danijele de Rosi koji je nasledio Žozea Murinja i nastavio tamo gde je Portugalac stao. I za razliku od svog prethodnika uspeo da savlada najvećeg rivala.