Maradona i dalje čuva Boku, "njegov duh sprečio" River da pobedi (VIDEO)

Boka Juniors je odigrala nerešeno sa River Platom u najvećem derbiju argentinskog fudbala. “Krivac” za to je bio Maradona.

Povela je Boka u 41. minutu golom Sebastijana Vilje Kana, a u 67. minutu je na konačnih 1:1 izjednačio Agustin Palavesino.

Oba tima su završila meč sa po desetoricom na terenu, pošto su Karlos Zambrano i Milton Kasko dobili po dva žuta kartona.

Ali detalj o kojem se posebno priča desio se u samoj završnici kada su oba tima bila bez igrača. Gostujući River je imao izglednu priliku. Loptu je poslao Enco Perez, golman Esteban Andrade je bio savladan, ali gola nije bilo. Lopta je pala ispred linije i umesto u gol otišla paralelno s njom. Andrade je na kraju uspeo i da uhvati loptu.

Na društvenim mrežama ova nesvakidašnja situacija je odmah proglašena “čudom”. Komentarisalo se da je “duh” nedavno preminulog Dijega Armanda Maradone sprečio gol.

Podsetimo, “El Pibe” bio je legenda Boke.

U ovom trenutku, River je šesti u grupi A, a Boka četvrta u grupi B argentinskog šampionata. Posle pet utakmica River ima sedam, a Boka devet bodova.

Zidan odobrio transfer, Milinković-Savić menja Modrića za 70 miliona?!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Kad novinar utihne – Filosofija Palanke | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #46