Marsej izbacio PSŽ iz Kupa Francuske

Francuski klasik u osmini finala Kupa Francuske pripao je Marseju koji je pred svojim navijačima savladao ljutog rivala PSŽ sa 2:1.

Od samog starta meča imali smo pravi fudbalski derbi.

Prvo su pripretili gosti iz Pariza preko Nuna Mendeša u četvrtom minutu meča. Portugalac je pronašao prostora za šut, ali je golman domaćih odlično reagovao.

U nastavku igre Marsej je u nekoliko navrata pretio preko Genduzija, ali je Donaruma biona visini zadatka i rezultat je bio nepromenjen.

Međutim, u 30. minutu Serhio Ramos pravi grubi start u svom kaznenom prostoru čime je dosuđen penal za Marsej koji je kasnije iskoristio Aleksis Sančez i doneo prednost svom timu od 1:0.

U nastavku meča svoje šanse su imali Mesi u 38. minutu kada je umalo promašio gol rivala, da bi samo nekoliko minuta kasnije Nejmar pripretio ali je Lopez još jednom sjajno intervenisao.

Ipak, uspeo je PSŽ da izjednači u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Nejmar je posalo precizan centaršut i pronašao Ramosa koji je bio najviši u skoku za 1:1.

Nije bilo previše uzbuđenja u drugom poluvremenu sve do 57. minuta.

Malinovski je pokupio loptu sa ivice šesnaesterca i poslao projektil u mrežu Parižana za 2:1 i novo vođstvo domaćina.

Do kraja meča Mesi je imao priliku da poravna rezultat u 79. minutu, ali nije uspeo u toj nameri i Marsej je zasluženo ostvario plasman u četvrtfinale Kupa.