DRAMA U RIMU: Desetkovani Milan umalo prokockao pobedu!

Fudbaleri Milana su savladali Romu sa 2:0, u okviru derbija 11. kola Serije A. “Rosoneri” su uspeli da sačuvaju prednost sa igračem manje.

Bolja igra gostiju je u prvom delu igre rezultirala je vođstvom. Igrao se 26. minut, kada je Zlatan Ibrahimović iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca nadmudrio Ruija Patrisija i pogodio nisko uz desnu stativu za 1:0.

Da Roma nije bila opasna po gol Milana u prvih 45. minuta igre, govori da nisu uputili ni jedan udarac u okvir gola.

Početkom drugog poluvremena, umalo “Rosoneri” nisu udvostručili vođstvo, kada je u 50. minutu Ibrahimović odlično gađao u leve rašlje iz blizine, ali je VAR reaogova i gol je poništen zbog ofsajda.

Samo sedam minuta kasnije, ekipa Milana je došla do 2:0, kada je Rodžer Ibanez neoprezno startovao u kaznenom prostoru i glavni arbitar meča Fabio Mareska pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Frank Kesi i preznim udarcem uz levu stativu realizovao jedanaesterac.

Milan se našao u problemu u 66. minutu, kada je Teo Ernandez dobio crveni karton, jer je prethodno u prvom poluvremenu bio opomenut, pa je gost ostao sa igračem manje.

Ekipa iz Rima je od isključenja preuzela loptu i počela da stvara veliki pritisak na poslednju liniju “Rosonera”. U poslednjih deset minuta utakmice, Zaniolo se u malom vremenskom razmaku našao u dve sjajne prilike da umanji zaostatak svog tima, ali ni jednu nije iskoristio.

Tokom nadoknade vremena Roma je uspela da smanji zaostatak, kada je Stefan El Šaravi bio na pravom mestu i odbijenu loptu zakucao u desne rašlje za 2:1. Zamalo Milan da prokocka dva gola prednosti u petom minutu nadoknade, kada je Karles Perez posle dobro solo prodora snažno gađao na gol Rumuna, ali je Tatarušanu uspeo da odbrani. Gost je uspeo da privede utakmicu kraju i slavi u Rimu.

“Vučica” u sledećem kolu gostuje Veneciji, dok “Rosonere” očekuje težak posao na “San Siru” u derbiju “Dela Madonina” sa Interom.

Roma je posle poraza pala na petu poziciju Serije A sa 19 bodova, dok je Milan drugoplasirana ekipa sa 31 poenom, koliko ima i prvi na tabeli Napoli.

Standings provided by SofaScore LiveScore

HET TRIK VLAHOVIĆA: Srbin bolji od Batistute i Tonija!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Marko Dugošija: Hteo sam da odustanem, a onda sam postao svetski prvak! | Sport Fokus Meridian EP27