Dijabate odledio Partizan u Kruševcu, crno-beli se približili Zvezdi

Fudbaleri Partizana savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 1:0.

Heroj pobede crno-belih u ledenim uslovima na stadionu „Mladost“ je bio Fuseni Dijabate, kome je ovo bio prvi pogodak u domaćem prvenstvu.

Imaće Kruševljani za čime da žale, jer su stvorili više šansi i naizgled se bolje snašli u teškim uslovima terena, ali na kraju se raduje ekipa Gordana Petrića koja se približila Crvenoj zvezdi i sada je na minus osam u odnosu na prvoplasiranu ekipu Superlige Srbije.

Utakmica u Kruševcu je u nekoliko navrata izgledala kao hokej, jer su se igrači klizali na sve strane zbog ledenog terena. Uprkos očajnim uslovima, uzbuđenja je bilo.

Šarić je mogao da bude junak Napretka, ali je u prvom poluvremenu njegov šut izblokiran. Sjajno je reagovao Svetozar Marković i spasio Partizan.

Nova velika šansa za Kruševljane se desila na kraju prvog poluvremena – Ljubomirac je dobio sve na tacni, ali nije uspeo da adekvatno zahvati loptu, pa je Popović rutinski reagovao.

Početak drugog poluvremna je obeležio nalet Kruševljana. Sevale su šanse – Ljubomirac i Šarić su opet bili glavni akteri. Ipak, golman Partizana je ostao nesavladan.

Sva dešavanja sa meča pratite na našem lajv-blogu:

Kraj: Napredak – Partizan 0:1

89. minut – Žuti karton za Vujačića. Sprečio je kontru Napretka.

88. minut – Natho je mogao da reši sve dileme. Sve je uradio kako treba, a onda je Kerkez maestralno reagovao.

74. minut – Ponovo velika šansa za Napredak! Ljubomirac je majstorski spustio loptu do Kneževića, ali se Partizan odbranio.

61. minut – GOOL! Fuseni Dijabate je uz mnogo sreće savladao Petrića. Vodi Partizan, iako je Napredak igrao bolje od crno-belih. Da lopta nije zakačila Kerkeza, ne bi Dijabate prevario golmana Napretka.

55. minut – Najveća prilika za Partizan. Patrik Andrade je oprobao udarac sa ivice kaznenog – lopta je proletela pored desne stative. Najbolja šansa za crno-bele na meču.

Sramne scene u Kruševcu – navijači Napretka vređali Partizanove fudbalerepročitajte o čemu se radi.

53. minut – Kakva prilika! Ljubomirac je sa pet metara šutirao preko gola. Napredak igra mnogo bolje od crno-belih.

47. minut – Odmah šansa za Kruševljane – Šarić je iskoristio klizanje jednog igrača Partizana i mogao da postigne gol, ali se spetljao.

Poluvreme: Napredak – Partizan 0:0

Statistika

40. minut – Lubomirac je imao izglednu priliku, ali je slabo šutirao, što je bio lak plen za Popovića.

napredak partizan 17825

35. minut – Žuti karton za Andradea. Neoprezno je laktom udario Šarića, kome je krenula krv iz nosa.

29. minut – Karambol u kaznenom prostoru Napretka. Partizan je zapretio, ali je sudija signalizirao ofsajd.

20. minut – Napredak ima već pet kornera, dok Partizan nema nijedan. Ipak, bez promene rezultata u Kruševcu. Nakon prvih 10 minuta i dobrog tempa, usledio je pad obe ekipe. Ako vas zanima zašto je kasnio Partizanov meč – pročitajte ovde.

napredak partizan 17821

9. minut – Uzvraćaju crno-beli. Jović se našao u velikoj prilici, bio je sam ispred golmana, međutim odbranio je Petrić.

6. minut – Kakva šansa za Kruševljane! Šarić je uhvatio volej i snažno šutirao, ali je Svetozar Marković uspeo da izblokira loptu i sačuva Partizan.

5. minut – Napredak je nešto bolje otvorio meč i pokušao da zapreti golu Popovića.