Ne stišava se bura oko Tiknizjana: Postaješ toksičan, zapitaj se da li će klubovi želeti da te dovedu

Ruski novinar Timur Žuravel osvrnuo se na javni sukob između trenera Lokomotive Mihaila Galaktionova i bivšeg igrača kluba Naira Tiknizjana. Nakon što je defanzivac u intervjuu kritikovao saradnju sa stručnjakom, koji mu je odgovorio na konferenciji za medije, što je dodatno rasplamsalo polemiku.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

„Sumnjičavost Galaktionova je njegovo veoma ranjivo mesto. Prvo sam reagovao na reči Tiknizjana. Mislim da je deljenje uvreda iz prošlosti detinjasto. U drugom si klubu, sve ti ide dobro, zadovoljan si novim trenerom. Zaparala mi je uši rečenica: ‘Ne dozvoljavam sebi ni pet odsto onoga što sam dozvoljavao kod Galaktionova.’ Šta je to u biografiji? Dođeš i skeniraš trenera. Ovaj ima autoritet, pa ću biti tiši“, rekao je Žuravel.

On smatra da je Tiknizjan mogao drugačije da formuliše poruku…

„Samo je trebalo da kaže: ‘Nisam bio zadovoljan načinom na koji sam otišao iz Lokomotive. Sada pokazujem koliko vredim u evropskom klubu. Pozdrav, Mihail Mihailovič.’ I to je to. Mislim da ga je ponelo. Ovako postaješ toksičan i svaki drugi klub će razmisliti da li želi da sarađuje s tobom.“

Ipak, Žuravel je bio još oštriji prema treneru Lokomotive.

„Odgovor Galaktionova na konferenciji bio je šok-sadržaj. Uspeo je za dva minuta da izgovori gomilu besmislica. Trebalo je da kaže: ‘To je prošlost. Naire, srećno u novom klubu. Tema je zatvorena.’ Umesto toga, osvetnički je napao igrača sa kojim je radio. Stariji si, iskusniji. U ovom sukobu Tiknizjan je retorički bio bolji. Možda je rekao previše, ali je govorio argumentovano. Reči Mihaila Mihailoviča izlaze iz okvira zdravog razuma.“

Na kraju je dodao i da je čuo da Galaktionov često prati šta se o njemu piše…

„Takva reakcija odaje mentalnu slabost, a to nije dobro kada vodiš veliki klub. U duelu sa Tiknizjanom, Mihail Mihailovič je postigao autogol. Svi mi možemo reagovati emotivno, ali od trenera velikog kluba očekuje se mnogo više.“

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Lik je očigledno mnogo ljubomoran na njegov uspeh i šta je postigao od kada je prešao u Zvezdu

    Ja mislim da tirkiz ne treba da se obazire na ove stvari i da treba da se fokusira na karijeru

    Ovoga ozbiljno izgleda boli što je otišao i postao dobar igrač u Zvezdi

    On je levi bek a bekovi su cenjeni na trazistu, nema ih puno tako da nema zime za njega

    Tiknizijan ratuje sa svojim dugovima prošlosti i msm da mu to sad u karijeri nije potrebno

    To su ruske stvari u koje mi ne treba da se mesamo…

Postavi odgovor